Gine'nin Gnagna gözü Afrika Uluslar Şampiyonası en skorer ödülü

Brave Warriors karşısında iki kez net bulan Syli National forvet, yarışmanın en çok gol atan oyuncusu

Brave Warriors'a karşı iki kez net bulan Syli National forvet, rekabette en çok gol atan oyuncu olmayı umuyor.

Gine uluslararası Yakhouba Gnagna, şu anda Kamerun'da düzenlenen 2021 Afrika Ulusları Şampiyonası'nın en iyi golcüsü olarak ortaya çıkma arzusunu dile getirdi.

23 yaşındaki oyuncu, Salı akşamı Limbe Omnisports Stadyumu'nda oynanan D Grubu açılış maçında Syli National, Namibya'yı 3-0 geride bırakırken Morlaye Sylla'nın zaferi mühürlemesiyle iki kez net buldu.

Halen, Kamerun'daki Salomon Banga ile birlikte iki golle yarışmanın ortak en yüksek golcüsü. Ancak, 2021 Chan 7 Şubat 2021'de sona erdiğinde bireysel ödülü kazanmaya hevesli.

"Namibya ile yaptığımız açılış maçında iki gol attığım için mutluyum. Ancak Horoya AC gol makinesi Caf web sitesine yaptığı açıklamada, hedefim turnuvanın en golcü oyuncusu olmak için çok çalışmaya devam etmek ”dedi .

Cesur Savaşçılara karşı aldıkları sonuçlar sayesinde Gine, Zambiya ve Tanzanya'da geçit töreni yapan gruplarına liderlik ediyor.

İyi başlangıçlarına rağmen, Gnagna onları turnuvanın favorileri arasında derecelendirmenin henüz çok erken olduğunu açıkça belirtti.

"Takım olarak, her maçı bir final gibi ele almalıyız çünkü bu, hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacak" diye devam etti.

"Salı günü stadyuma gelen ve bizi alkışlayan çok tutkulu hayranlarımız olmasına da sevindim."

Gine, 23 Ocak'ta Chipolopolo'yu yenerse çeyrek finalde bir yer kazanacak. Zambiya, Taifa Stars'ı Collins Sikombe ve Emmanuel'in ikinci yarı vuruşlarıyla 2-0 yenerek rekabete galip bir başlangıç yaptı. Chabula.

Batı Afrika ülkesi, iki yılda bir yapılan Afrika futbolu hesaplaşmasında üçüncü kez sahneye çıkıyor. En iyi sonuçları, Ruanda'da sahnelenen 2016 baskısında dördüncü oldu – Kigali Amahoro Stadyumu'nda Fildişi Sahili'ne 2-1 mağlup oldular.

Kamerun 2021'den önce, sadece iki kez galip geldiler, dört kez kaybetti ve dokuz Chan gezisinde üç kez berabere kaldı.

Zaferleri, grup aşamasında her seferinde 26 Ocak 2016'da 1-0 Nijerya'ya ve 21 Ocak 2018'de Moritanya'ya (1-0) karşı oldu.