Sporting, İspanya uluslararası Porro'nun Man City'den kredi hamlesini kalıcı hale getirmek istiyor

Portekiz liderleri,

Contents

Portekizli liderlerin, kulüpteki ilk sezonunda etkilendikten sonra yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak defans oyuncusu için 8.5 milyon € 'luk bir satın alma anlaşması var.

Portekiz kulübü Sporting CP, Pedro Porro'nun Manchester City'den aldığı kredinin bir parçası olarak anlaşmadaki satın alma maddesini kullanmak istiyor, Goal bunu doğrulayabilir.

İspanya milli takımı, sezon başında iki yıllık bir kredi anlaşmasıyla Sporting'e taşındı ve bu hamleyi kalıcı hale getirdi.

Kulübün Primeira Liga'nın zirvesine çıkmasına ve 19 yıl içinde ilk Portekiz şampiyonluğunun eşiğine gelmesine yardım ettikten sonra Sporting, 8.5 milyon € (7.5 milyon £) değerindeki satın alma şartını uygulamak istiyor.

Savunmacı neden aranıyor?

Porro, bu sezon Sporting için olağanüstü oldu ve Kasım, Aralık ve Ocak aylarında ligin ayın en iyi savunucusu ödüllerini kazandı.

Sadece bir lig maçını kaçırdı, liderlerin tüm sezon yenilmez kalmasına yardımcı oldu ve Allianz Kupası'nın Braga'ya karşı final galibiyetinde tek golü attı.

21 yaşındaki oyuncu, hücum sisteminde Sporting patronu Ruben Amorim'in altında kanat bağı olarak oynayarak gelişti.

İmzası için herhangi bir rekabet var mı?

Porro, 2024'e kadar City ile sözleşme imzaladı, ancak oyuncu değişikliği kalıcı yapmayı kabul ederse Sporting'e geçiş devam edecek.

Ancak etkileyici formu, Luis Enrique'nin Mart ayında Gürcistan'a karşı ilk uluslararası şapkasını kazandıktan sonra İspanya'dan ilgi çektiğini gördü.

City, şu anda Pep Guardiola'nın kadrosunda Kyle Walker ve Joao Cancelo ile sağ bek için iyi stoklara sahip, ancak Premier Lig tarafının gelecekteki herhangi bir anlaşmada bir geri alım hükmü koyması muhtemel.

Kariyeri şimdiye kadar nasıl gitti?

Gençken, 2015'te Rayo Vallecano'ya taşınmadan önce küçük Extremadura kulübü Don Benito'da oynadı.

Daha sonra, kardeş kulüpleri City'ye tekrar taşınmadan önce kulübün akademisinde yüksek puan aldığı Girona'ya geçti.

Porro, City için imzaladıktan sadece dört gün sonra kiralık Real Valladolid'e katıldı, ancak oradaki 12 ayında forma giymek için mücadele etti ve La Liga kulübüne sadece 15 kez katıldı.

Daha fazla okuma: