Mamelodi Sundowns oyun kurucusu Sirino, başarısız Al Ahly transfer görüşmelerinin ardından sessizliği bozdu

Turnuvanın 2019/20 Telkom Eleme Kupası Oyuncusu, Masandawana

Turnuvanın 2019/20 Telkom Knockout Kupası oyuncusu, Masandawana için eyleme döndükten sonra nasıl hissettiğini anlattı

Mamelodi Sundowns oyun kurucusu Gaston Sirino, Al Ahly'ye önerdiği transferin gerçekleşememesinden bu yana ilk kez konuştu.

Sirino, Al Ahly'de eski antrenörü Pitso Mosimane'ye katılma isteğini duyurdu ve Mısırlı şampiyonlar, Uruguyan'ın hizmetleri üzerine Sundowns ile görüşmeler başlattı.

Transfer destanı, Sirino'nun Kuzey Afrika kulübüne taşınmak için ajite ettiği ve Masandawana'nın bazı antrenman seanslarını da kaçırdığı bildirildi .

Sundowns geçen ay yaptığı açıklamada , PSL şampiyonlarının transfer ücreti konusunda Al Ahly ile anlaşmaya varamamasından sonra Sirino'nun kulüpte kalacağını açıkça belirtti.

Sirino, bu ayın başlarında Baroka FC'ye karşı eyleme geri dönen Tshwane devlerinde kaderini kabul etmiş gibi görünüyor ve bu sezonun ilk PSL görünümü oldu.

Sirino, kulübün resmi internet sitesine "Uzun süre uzak kaldıktan sonra tekrar yan tarafta olmaktan mutluyum" dedi .

"Elimden geldiğince geri gelip takıma bir asist veya golle yardım etmek harika bir duygu ve sadece dışarı çıkıp taraf için çok çalışmak istiyorum."

29 yaşındaki oyuncu, Masandawana'nın ligdeki mevcut sezona yenilmez başlangıcını sürdürmesine yardımcı oldu.

Üç lig maçı oynayan ve bir asist sağlayan Sirino, kulübün geçen sezon yerli tizleri perçinlemesine yardımcı olan Tshwane devleriyle daha fazla gümüş eşya kazanmaya hevesli.

"Bu sezon sadece geçen sezonun standardını koruduğumuzdan ve kulübe daha fazla övgü getirdiğimizden emin olmak istiyoruz, lige hakim olmak ve Caf Şampiyonlar Ligi'nde daha ileri gitmek istiyoruz" diye devam etti.

"Çok iyi takımlarla karşılaştığımız bir kupa ve oraya gidip kazanabilecek oyunculara sahibiz."

Haziran 2025'e kadar Sundowns ile sözleşme imzalanan Montevideo doğumlu oyuncu, Ocak 2018'de Bolivya tarafı Club Bolivar'dan kulübe katıldığından beri Sundowns ile art arda üç PSL şampiyonluğu kazandı.

Ayrıca Masandawana ile Telkom Knockout Cup ve Nedbank Cup'ı kaldırdı.