Willian, Arsenal

Brezilya milli forvet takımı, 2020 yazında Chelsea'den ayrıldığı için Londra'yı geçmeyi seçti ve ona Camp Nou fırsatı vermedi

kararını vermeden önce herhangi bir Barcelona teklifinden habersiz

Brezilya milli forvet oyuncusu, 2020 yazında Chelsea'den ayrıldığı için, kendisine Camp Nou fırsatı tanımadan Londra'yı geçmeyi seçti.

Willian, yaz boyunca imzasını güvence altına almak için Barselona'dan herhangi bir resmi yaklaşımın farkında olmadığını iddia ediyor ve Arsenal hırsına uygun tek talip.

Brezilya milli takımı Chelsea'de üretken yedi yıl geçirdikten sonra son transfer döneminde yeni bir meydan okumaya karar verdi.

Blues ile geçirdiği süre boyunca FA Kupası ve Avrupa Ligi olmak üzere iki Premier Lig şampiyonluğu kazandı ve aynı zamanda ülkesi için düzenli bir oyuncu oldu.

Ancak karar, 2020'de batıdan kuzeye giderken ve Arsenal ile bağlantı kurarken Londra'yı geçmek için alındı.

Willian , serbest oyuncu havuzuna düşen deneyimi ve yeteneği ile Gunners'a katılmadan önce Barca'ya geçiş yaptığını görmüştü .

Ancak 32 yaşındaki forvet, Camp Nou'dan kendisine hiçbir teklif gelmemesi konusunda kararlı.

Willian, FourFourTwo'ya "Her zaman söylentiler var, ancak başka resmi tekliflerden haberim yoktu" dedi .

“Nitekim, son birkaç sezonda Barselona hakkında çok konuşma yapıldı, ama oraya sırf Barca oldukları için gitmezdim.

“Hedeflerini ve benden ne istediklerini duymadan hiçbir kulübe gitmezdim.

“Projenin büyük bir parçası olmayacak ve fazla oynamayacak olsaydınız, orada ya da başka bir yerde olmak güzel olmazdı.

"Arsenal, tutkularıma uyan bir proje gösteren tek kulüptü ve dünyanın en büyük kulüplerinden biri."

Willian, Arsenal'de hayata parlak bir başlangıç yaptı, ancak en son uluslararası araya girmeden önce biraz solmaya başlamıştı.

Önümüzdeki aylarda, Güney Amerikalı, sektördeki en yüksek puan alan genç koçlardan biri olan Mikel Arteta'da daha fazla zaman geçirmeyi dört gözle beklediğinden, kıvılcımını yeniden keşfetmeye çalışacak.

Willian, Emirates Stadyumu'nda kararları veren İspanyol bir taktikçiye, "O üst düzey bir yönetici olacak, bundan hiç şüphem yok," diye ekledi.

“Hırs gibi potansiyel de orada. Birkaç yıl içinde Premier Lig'in ve dünyanın en iyi menajerlerinden biri olarak kabul edilecek.

"Açıkçası, en iyilerden biri olarak kabul edilmek için kupalar kazanmanız gerekiyor ve bu onun için daha sonra değil, yakında olacak.

"Konuşma ve taktik düşüncelerini açıklama şeklinden etkilendim – oyunu hızlıca okuyup gerektiğinde ayarlamalar yapıyor. Şimdiye kadar onun altında çalışmak harikaydı ve çok şey öğreniyorum. "