Brezilya, Almanya, İspanya ve daha fazlası – K League 2021, Kore dışındaki 34 ülkede yayınlanacak

Üç yeni ülke eklendi ve OTT platformlarının olası genişletmeleriyle Goal, aksiyonu nasıl yakalayacağınızı anlatıyor …

Üç yeni ülke eklendi ve OTT platformlarının olası genişlemeleri ile Goal, aksiyonu nasıl yakalayacağınızı anlatıyor …

Güney Kore'nin profesyonel futbol ligi K League, K League 1 ve K League 2'nin Avustralya, Endonezya ve Almanya da dahil olmak üzere dünya genelinde 34 ülkede yayınlanacağını duyurdu.

Bu arada, yerel yayın istasyonları ve OTT platformları aracılığıyla K League kapsamı, bir dizi başka ülke ile müzakereler devam ederken daha da genişletilebilir.

2021 kampanyasından önce, K League'in denizaşırı yayın ortakları olmak için üç medya istasyonu imzalandı. Endonezya'da Total Sports Blast (TSB), Macau'da Macau Cable TV ve Filipinler merkezli Tab Sports. TSB, Endonezya'nın en büyük medya şirketlerinden biridir.

Endonezya futbol taraftarları, geçen kış Ansan Greeners'a katılan milli takım savunucusu Asnawi Mangkualam'ı yakından takip edeceklerinden, K League'in popülerliğinin Endonezya'da yüksek olması bekleniyor. TSB, Ansan'ın K League 2'de yarışan her maçını ve hem en üstteki hem de ikinci ligdeki diğer büyük maçları kapsayacak.

brezilya, almanya, i̇spanya ve daha fazlası - k league 2021, kore dışındaki 34 ülkede yayınlanacak

Geçen yıl K League 1 kampanyasının başladığı 8 Mayıs 2020'ye kadar K League yayın hakları 36'dan fazla ülkeye satıldı. Sezon sonunda 43 ülkede maçlar yayınlandı. K League'in resmi uluslararası yayın hakları distribütörü olan Sportradar AG, özellikle oyuncuların K League'de ticaretini gerçekleştirdiği pazarları hedefliyor.

Ayrıca, K League ve Sportradar AG, şu anda test aşamalarında olan resmi bir OTT platformunu birlikte geliştirdiler. 'K League TV (tv.kleague.com)', uluslararası taraftarlara ulaşmak için hem K League 1 hem de 2 için her maçın yanı sıra maç özeti ve röportajları yayınlayacak. Test süresi boyunca, yayın hakları olmayan ülkelerden izleyiciler de erişebilir. Şimdilik, hizmet yalnızca masaüstünde sunuluyor, ancak mobil, akıllı TV uygulamalarına genişletilecek.

K League 2021 yayıncıları ve ülkeleri
– K-Ball / PPTV: Çin
– Bir Futbol: Brezilya, Fransa, İtalya, İspanya, İngiltere
– TVB: Hong Kong
– TV Başlangıcı: Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Rusya, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna, Özbekistan
– Sportdigital: Almanya, Avusturya, İsviçre
Arena Sport: Slovenya, Hırvatistan, Bosna, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Makedonya
– Astro Sports: Malezya, Brunei
– Spor Filmi: Avustralya
– Total Sports Blast: Endonezya (yeni)
– Makao Kablo TV: Makao (yeni)
– Spor'a dokunun: Filipinler (yeni)