Tuchel, Thiago Silva ve Pulisic'in Chelsea'nin Sheffield United'a karşı galibiyetini neden kaçırdığını açıklıyor

Blues üst üste üçüncü lig galibiyetini Yorkshire'da beşinci sıraya yükseltti ve sakatlık cephesinde de iyi haberler vardı.

Blues üst üste üçüncü lig galibiyetini Yorkshire'da beşinci sıraya yükseltti ve yaralanma cephesinde de iyi haberler vardı.

Thomas Tuchel, Christian Pulisic ve Thiago Silva'nın, Timo Werner'ın sağlığı hakkındaki korkularını yatıştırırken, Sheffield United karşısında deplasmanda 2-1 galibiyet için Chelsea kadrosunda olmadıklarını doğruladı.

Werner, Bramall Lane'deki galibiyette her iki golü de belirledi ancak 75. dakikada hem Mason Dağı hem de Jorginho'nun hedeflerine dahil olduktan sonra uyluğuna tedavi olmak için çıktı.

Bu arada Silva, Perşembe günü Tottenham Hotspur'da 1-0 galibiyet sırasında bir uyluk sakatlığı yakaladı ve sorunun ciddiyetini doğrulamak için maçtan sonra bir tarama yaptı. Tuchel, Pulisic'in neden kendisinin ve sürpriz ihmalinin Pazar günü dışarıda bırakıldığını açıkladı.

"Christian'ın çözmesi gereken bazı aile sorunları var ve aile her zaman önce gelir, bu yüzden onu bu oyun için dinlendirmeye karar verdik," dedi Tuchel. "Thiago ile her gün onun için savaşıyoruz ama o kesinlikle FA Cup'a gidecek, bu yüzden zaman alacak.

"Birkaç gün sürecek ama hedefi belirledik, belki Southampton için geri gelmesini istiyorum, bu gerçekçi ama aynı zamanda iddialı. Biliyorum Thiago, mümkün olan en kısa sürede hazır olmak için her şeyi yapacak ama bu bir kas sakatlığı. risk alamazsınız. "

Werner, maçın adamı ödülünü kazandıktan sonra ölü bir bacak çektiğini açıkladıktan sonra, Tuchel 24 yaşındaki bir çocuğun durumu hakkında hiçbir endişesi olmadığını itiraf etti: "Bunu İngilizce olarak nasıl söylediğinizden emin değilim, 'ölü bacak' falan?

"Bu onu iyi tanımlıyor. Ciddi değil. Şu anda onun için çok acı verici ama şimdi iyi olacağını düşünüyorum."

RB Leipzig'in 47,5 milyon sterlinlik (59 milyon dolar) yaz imzası, ikinci yarıda belirleyici cezayı kazanmak için çarpışmada nasıl yaralandığını daha ayrıntılı olarak ele aldı.

"Sonraki 10-15 dakika zordu. Menajere beni indirmesi gerektiğini söyledim çünkü sıkı bir maçtı. Sonunda sahada 10 buçuk yerine 11 fit oyuncunun olması daha iyi." SkySports'ta dedi.

Kai Havertz de sakatlananlar listesinde ancak Kurt Zouma , geçen hafta antrenman sahasında sorunlar yaşadıktan sonra Pazar günü yedek kulübesinde toparlandı .