Andrea Okene, Levante'nin Almassora

Nijeryalı forvet, İspanyol tarafı Pesudo stadyumu

'e karşı zaferine ilham veriyor

Nijeryalı forvet, İspanyol tarafı Pesudo stadyumunda sezonun ikinci galibiyetini perçinlerken hedefe ulaştı.

Andrea Okene, Cumartesi günü İspanyol Reto Iberdrola karşılaşmasında Almassora'ya karşı 3-2'lik galibiyette Levante'yi hedef aldı.

Nijerya doğumlu İspanyol forvet, ilk takımla antrenman yapıyordu ancak İspanyol Supercopa gümüş madalyasını kazanmasına rağmen son gezilerinde ilk üst düzey görünümünü kazanamadı.

Dönüşünü duyurmak için Granotes için güzel gol atma formuna devam etti ve kendi tarafının evinde galibiyette açılış golünü attı.

Galibiyetsiz üç maçla Levante, Okene'nin ev sahibinin savunma hatasından faydalandıktan sonra 39. dakikada çıkmazdan kurtulmasıyla yarışmaya yüksek bir başlangıç yaptı.

J. Pesudo stadyumundaki devre arası molasından bir dakika sonra, ziyaretçiler Fiamma Ianuzzi'nin iyi bir vuruşla üstünlüğü ikiye katlamasıyla avantajlarını pekiştirdiler.

Ancak Almassora, ikinci yarıda Iris Martí'nin yeniden başlatmadan sadece iki dakika sonra birini geri çekmesiyle bir mücadele sahneledi.

Hızlı bir yanıt olarak, Levante, ev sahiplerinin kutlamalarının 50. dakikada kuzeye geçerek üçüncü olayı yakaladıkları için devam etmesine izin vermedi.

Yedi dakika sonra, ev sahipleri geri dönüş için çabalamaya devam ettiler ve Aida Correcher'ın dönüştürdüğü ancak onları yenilgiden kurtaramadığı noktadan bir şans verildi.

Okene maç boyunca öne çıktı ve bu sezon Levante için beş maçta dört gol attı.

Sonuç, Levante'yi 11 maçtan 11 puanla altıncı sıraya taşıdı ve 31 Ocak'ta Tenerife'ye karşı forma geliştirmeyi hedefleyecek.