Kaze, Yanga SC'nin üçüncü galibiyetten sonra neden kadroyu değiştirdiğini açıklıyor

Burundi taktikçisi, 27 kez lig şampiyonu olan

Burundi taktikçi, 27 kez lig şampiyonluğunu üstlendiğinden beri neden kadroyu değiştirmeye devam ettiğini açıkladı

Genç Afrikalılar (Yanga SC) antrenörü Cedric Kaze, Anakara Premier Ligi maçlarında neden kadroyu değiştirdiğini açıkladı.

Jangwani devleri için kovulan Zlatko Krmpotic'in yerine üç yıllık bir sözleşme imzalayan Burundi taktikçisi, şimdiye kadar üç maçı yöneterek hepsini kazandı.

Kaze, Yanga'daki saltanatına Polisi Tanzanya'ya karşı 1-0'lık bir galibiyetle başladı ve bunu Cumartesi günü Karume Stadyumu'nda Biashara United'a 1-0'lık bir galibiyet kaydetmeden önce, Mwanza'daki CCM Kirumba Stadyumu'nda KMC'ye karşı 2-1'lik bir galibiyetle sürdürdü.

Üç üst üste galibiyet almasına rağmen, Kaze kadroyu döndürmeye devam ettiği için bir takıma takılıp kalmadı ve şimdi hareketin arkasındaki nedeni açıkladı.

"Dört maçımız var ve hepsi zor ve oyuncularımın çok mücadele etmesi ve ihtiyacımız olan puanları alması şart, ancak dürüst olmak gerekirse, dört maçı da oynayabilecek oyuncularımız olduğunu sanmıyorum Bağlantıların planlandığı hızda art arda, ”Kaze Sokaletu tarafından alıntılandı .

"Yapmaya karar verdiğim şey, her oyuncunun birkaç dakika oyun oynamasını sağlamak ve bu yüzden kadroyu değiştirmem gerekiyor ve bunun oyuncularımın sonraki maçlarda ve sezon boyunca formda kalmasına yardımcı olacağını biliyorum."

Kaze şöyle devam etti: "Beni en çok etkileyen şey, tüm oyuncuların takım için savaşmaya hazır olmaları, maçlarımızı kazandığımızdan emin olmak için çok çalışıyorlar ve talimatlarıma göre oynuyorlar."

Biashara United'a karşı forvet Michael Sarpong, 68. dakikada en önemli golü atarak 27 kez lig şampiyonu olan maksimum puanı 22 sayıya çıkaran Azam FC ile 18 takımlık lig tablosunun zirvesinde yer aldı.

Sağdan iyi bir çapraz, Ruanda'nın Rayon Sports'undan Yanga için imza atan Ganalı forvetin iyi bir alanda olduğunu gördü ve topu kafasına sokmak için en yükseğe yükseldi ve rakiplerin bölgesine akın eden binlerce taraftarı tezahüratlara yolladı. .

Yanga, 7 Kasım'da Benjamin Mkapa Stadyumu'nda Kariakoo derbisinde acı rakipleri Simba SC ile karşılaşmadan önce Salı günü terfi etmiş Gwambina FC ile karşılaşacak.