Bani Yas, Nicolas Jimenez için kalıcı anlaşma yapmak üzere

Arjantinli forvet Bani Yas'ı kalıcı evi yapabilir …

Arjantinli forvet, Bani Yas'ı kalıcı evi yapabilir …

BAE Arap Körfez Ligi takımı Bani Yas, ligdeki etkileyici performanslarının ardından, ebeveyn kulübü Talleres ile kalıcı bir anlaşma için Arjantinli Nicolas Jimenez ile sözleşme imzalamaya hevesli.

Kulüp yönetiminin aynı konuda Talires ile birkaç tur görüşme yaptığını belirten birkaç rapor çıktı. Kulübün yönetim kurulu üyesi Salih İsmaili, harekete geçtiklerini belirterek bu raporları doğruladı.

Emirlik gazetesi Al-Ittihad'a verdiği demeçte, "Bani Yas, oyuncu sözleşmelerini yenileyerek takımın gücünü korumak istiyor ve başlangıç, Khaled Al-Attas ve Gaston Suarez ile oldu. Jimenez'in sözleşmesinin satın alınmasıyla ilgili konular, Doğru şekilde. Yakında oyuncuyu ve kulübü memnun edecek bir anlaşmaya varacağız. "

Bu sezon ligde bir vahiy oldu ve yaptığı gol katkılarıyla büyük ilgi topladı. 20 maçta, her biri yedi kez gol attı ve asist yaptı.

Bani Yas'ın geçtiğimiz günlerde orta saha oyuncusu Gaston Suarez'in kontratını 2022'ye kadar yenilediğini ve ek bir sezonun yenilenmesine izin veren bir maddeyle duyurması dikkat çekicidir.

Bani Yas, lig şampiyonluğu için masanın tepesinde El Cezire ile zorlu bir rekabete kilitlendi ve Jimenez, yükselişinin arkasında etkili oldu. Şu anda Ali Mabkhout ve arkadaşlarının bir puan önünde 22 maçtan 48 puanla birinci sıradalar.

Kalan dört maçla, servetlerini ellerinde tutuyorlar. Puan kaybetmezlerse, Mayıs ayında kesinlikle üçüncü kez şampiyon olacaklar. Bir sonraki maçlarında, üçüncü sırada yer alan Sharjah'a karşı kornayı kilitleyecekler.