Odong: Forvet iyimser Police FC bu sezon kupa kuraklığına son verecek

Forvet, polislerin odaklanmaya devam ederlerse devam eden Uganda Kupası'nı kazanabileceklerinde ısrar etti

Forvet, polislerin odaklanmaya devam ederlerse devam eden Uganda Kupası'nı kazanabileceklerinde ısrar etti.

Polis FC forvet oyuncusu Johnson Odong, devam eden kampanyada gümüş eşyalar kazanma şansının büyük olduğuna inanıyor.

Polisler, sırasıyla Uganda Premier Ligi ve Cecafa Kupası Kulüp Şampiyonası'nı kazandıkları 2005 sezonundan bu yana büyük bir kupa kazanmak için mücadele ediyorlar. Ancak forvet, kupa kuraklığını sona erdirmek için doğru zaman olduğuna ve amacının bu olduğuna inanıyor.

Odong, yakın tarihli bir röportajda , "Tüm grup içinde bir şeyler kazanmak istediğimizi hissedebilirsiniz ve tabii ki bu, sezonun başında kendimiz için belirlediğimiz bir hedeftir," dedi.

"Bizim için kolay olacağını söylemiyorum, ancak takım içinde kaliteye sahip olduğumuzu ve sezon sonunda mücadele edip bir kupa kazanma inancına sahip olduğumuzu biliyoruz."

Polisler Uganda Kupası'nı kazanmayı hedefliyor. Kampanyalarına Calvary FC'ye karşı sağlıklı bir 5-0 galibiyetle başladılar ve ikinci maçta Cumartesi günü bir galibiyetle 16. Tur'a kalmayı neredeyse kesinler.

Odong, "Uganda Kupası'nda bir sonraki aşamaya ilerlemek için üstün olduğumuz açık ve bunun en iyi atışımızı yaparsak kazanabileceğimiz bir rekabet olduğunu biliyoruz," diye devam etti.

"Ancak amaç, oyunu oyun bazında almak ve şu an ile sezonun sonu arasındaki süre çok önemli çünkü neye ve nerede ihtiyacımız olduğuna dair net bir fikrimiz var."

Bu arada Vipers SC, Cuma günü Njeru'daki Fufa Teknik Merkezi'nde Busoga United'ı 2-1 mağlup ettikten sonra Son 16'ya yükseldi.

Yunus Ssentamu ve Lawrence Tezikya, Venoms için her iki yarıda da vurdu ve ev sahibi Isaac Wagoina ile gol attı. Sonuç olarak, Uganda Premier Lig şampiyonu ilk maçta 3-0 galibiyetten sonra toplamda 5-1 öne geçti.

URA FC, Mbarara Şehri'ni tek bir golle yendikten sonra bir sonraki tura da çıktı.

İki takım ilk maçta golsüz bir beraberliğe karar vermişlerdi ve Vergi Tahsildarları için bir skor çekilişi ya da herhangi bir takım için herhangi bir galibiyet bir sonraki tura ilerlemeyi kesinleştirecekti.

13. dakikada Brian Majwega ile en önemli golü atmayı başaran ziyaretçilerdi.