“Özil'in Arsenal'i doğru şekilde bitiremeyeceğine üzüldüm…” Keown, kudretin nasıl bu kadar sert düştüğünü merak ediyor

Eski Gunners defans oyuncusu, Emirates Stadium

Eski Gunners defans oyuncusu, bir Dünya Kupası galibinin Emirates Stadyumu'nda arka kapıdan çıktığını görünce hayal kırıklığına uğradı.

Mesut Özil'in Arsenal'de arka kapıdan çıkarılmasının "üzücü" olduğunu söyleyen Martin Keown, bir zamanlar oyunun en tepesine ulaşan bir oyuncunun neden şimdiye kadar düştüğüne dair sorular sordu.

Emirates Stadyumu'nda yedi buçuk yılın ardından, bir Dünya Kupası galibi çıkışlara doğru gidiyor.

Türk takımının çocukluk hayranı için Fenerbahçe'ye bir hamle , yaz aylarında serbest oyuncuya doğru ilerleyen bir oyuncuyla anlaşmaya varılacak gibi görünüyor.

Özil, Arsenal için 254 kez forma giymesine ve üç FA Kupası galibi madalyası talep etmesine rağmen, potansiyelini doldurmadan kuzey Londra'dan ayrılacak.

Arsene Wenger onu kazançlı sözleşmelere bağlarken, zaman zaman kilit bir adam olarak görüldü, ancak klas bir operatör beklentileri karşılamak için sık sık mücadele etti .

Keown, Ozil'in İngiltere'deki görevi boyunca bir eleştirmen olmuştur ve daha çok kendi gününde maç galibi olarak kalan bir oyuncudan talep edilmiştir.

Eski Gunners defans oyuncusu, Mikel Arteta'nın 2020-21'de planlarını dondurduğu bir orta saha oyuncusundan hareket etmeye hazırlanan bir Premier Lig ağır sıkletiyle , çok fazla umut vaat eden bir anlaşmayı görmekten hayal kırıklığına uğradı .

Keown BBC Sport'a şunları söyledi : “Bu yeteneğe sahip bir oyuncunun kariyerini Arsenal'de doğru şekilde bitirememesi gerçekten üzücü.

“Bu teknik yeteneğe ve onun bir oyuncu olarak sahip olduğu vizyona sahip olduğunuzda vazgeçemezsiniz. Ne oluyor bu kadar çok düşürüyorsun?

“Kendini uygulama şeklinle ilgili olmalı. Ve antrenman sahasında bunu düzgün bir şekilde yapmıyorsa, yöneticinin bir değişiklik yapması gerekir.

“Futbol kulübünün artık geleceğe bakması gerekiyor ve bu gençler çok fazla söz veriyor.

"Bu yüzden, futbol kulübü için gerçekten her şeyi vermeyeceklerse Ozillerin gitmesine izin verebiliriz."

Özil'in Arsenal için son görünüşü, Mart 2020'de koronavirüs tarafından zorunlu kılınan bir kilitlenmeden önce geldi ve bu, Arteta'nın uzun vadeli düşüncesinde yer almayan bu sezon ona açıklandı.