Mamelodi Sundowns, Kaizer Chiefs, Orlando Pirates Nedbank Cup Son 32 rakip açıklandı

Bu sezonun birinci eleme yarışmasına yalnızca PSL ve GladAfrica Şampiyonası takımları katılacak

Bu sezonun önde gelen nakavt yarışmasına yalnızca PSL ve GladAfrica Şampiyonası takımları katılacak

Savunan şampiyon Mamelodi Sundowns , Perşembe günkü çekilişin ardından 2021 Nedbank Kupası'nın Son 32'sinde Stellenbosch ile karşılaşacak.

Turnuva, Şubat ayının ilk hafta sonu başlayacak.

Sundowns, Premier Soccer League ( PSL ) kampanyasında iyi bir performans sergileyen Stellies'e karşı evinde zorlu bir fikstür gibi görünen Kupa'yı korumaya çalışacak.

Kaizer Chiefs , GladAfrica Şampiyonası tarafı Richards Bay FC ile eşleştirildi ve aynı zamanda, 2015 PSL unvanını kaldırdıklarından beri ilk büyük kupa arayışında olacaklar.

Son 32'de ikinci kademe lig takımı da Uthongathi FC'yi konuk edecekOrlando Pirates .

Korsanlar koçu Josef Zinnbauer, MTN8'i aldıktan sonra bu sezon kendi sorumluluğu altında ikinci bir şampiyonluk için yanına rehberlik edecek.

Geçen sezonun Nedbank Kupası ikincisi Bloemfontein Celtic , karşı karşıya geldikleri Cape Town City'yi geçmeye çalışacak.

Birinci eleme yarışmasının bu terim baskısı yalnızca PSL ve Glad Africa Şampiyonası takımlarını kapsayacak.

Genellikle katılan profesyonel olmayan taraflar, mevcut Güney Afrika hükümetinin tecrit düzenlemeleri uyarınca amatör sporların yasaklanması nedeniyle dışlandı.

Güney Afrika Futbol Federasyonu [Safa], PSL'den özür diledi ve Covid- nedeniyle profesyonel olmayan futbolun devam etmemesi nedeniyle derneğin bu sezon Nedbank Kupası'na sekiz takımın katılmasını sağlayamayacağını belirtti. 19, "PSL yaptığı açıklamada.

“PSL, Nedbank ile konuyu tartıştı ve konuyu ele almanın tek uygun yolunun, kısa süre önce eleme yarışmasında elenen sekiz GladAfrica şampiyonluk takımını Nedbank Kupası'na geri getirmek olduğu konusunda anlaştı. "2020/21 Nedbank Kupası sonuç olarak 16 DStv Premiership takımı ve 16 Glad Africa şampiyonası takımı olmak üzere 32 takımla devam edecek."

Bu, Cape Town All Stars, Pretoria Üniversitesi, Polokwane City , Jomo Cosmos, Cape United ve Uthongathi gibi ön eleme turunda elenen takımların turnuvaya geri döndüğü anlamına geliyor.