Nita Ambani: ISL, sekiz ayda Hindistan'da ilk büyük ölçekli spor etkinliği

Hindistan Süper Ligi 7. sezon ülkedeki önemli spor faaliyetlerinin geri dönüşüne işaret ediyor …

Hindistan Süper Ligi 7. sezonu, ülkedeki önemli spor faaliyetlerinin geri dönüşüne işaret ediyor …

Hindistan Süper Ligi'nin (ISL) yedinci sezonu Cuma akşamı Goa'da başlayacakken, Football Sports Development Limited (FSDL) kurucusu ve başkanı Nita Ambani, Hindistan'daki futbol ve spor faaliyetlerinin geri dönüşünü memnuniyetle karşıladı.

Nita Ambani, ISL'nin, Coronavirüs'ün ülkeyi Mart ayında yeniden kilitlemeye zorladıktan sonra Hindistan'da düzenlenen ilk spor etkinliği olduğunu gururla duyurdu. O, "ISL'nin bu kadar büyük ölçekli ilk spor olayı ülkemiz Hindistan'da düzenleneceğini duyurmaktan gurur duyuyorum. Ligi bir kez daha evlerinize geri getirip 80'den fazla ülkede yayınlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Hindistan dışındaki ülkeler. "

nita ambani: isl, sekiz ayda hindistan'da ilk büyük ölçekli spor etkinliği

Bayan Ambani, COVID-19 salgını sırasında herkese yardımcı olan spor ruhundan da bahsetti.

"Spor her zaman umut ve ilhamın sembolü olmuştur – bağlantı kurma, düşünme, etkileşim kurma ve dayanışma göstermenin bir yolu. Sizin için bir başka heyecan verici futbol sezonuyla geri döndüğümüz için çok heyecanlıyım.

“Bu salgın zamanlarda futbolu hayatımıza geri getirmek çok cesaret, kararlılık ve planlama gerektirdi. Önümüzdeki dört aylık ISL'nin hayatlarımızı neşe, heyecan ve pozitiflikle dolduracağına eminim. "

Ayrıca Hint futbolunun geleneksel güç merkezleri olan Mohun Bagan ve Doğu Bengal'in gelişinin ligi ve Hint futbolunun ekosistemini daha da güçlendireceğini belirtti.

"Birleşmesi ATK Mohun Bagan ile ve bizim 11th kulüp SC Doğu Bengal, giriş biz Hint futbol için yaratıyor ekosistemde inancımızı tazeledi. Zaten uluslararası sonuç vermeye başladı ve bize kendi Hint futbol vermiş bir ekosistem Sandesh Jinghan, Anirudh Thapa, Sahal ve Sumit Rathi, Amarjit Singh Kiyam, Narender Gahlot gibi gelecek vaat eden gençlerin beğenisine sunulacak kahramanlar ”diye ekledi.

2020-21 sezonu,Kerala Blasters'ın Bambolim'deki GMC Stadyumu'nda ATK Mohun Bagan ile mücadele etmesiyle başlıyor.