Manchester City, lig lideri kadro rotasyonuna rağmen 19 maç geride kaldı

Pep Guardiola, performansına zarar vermeden rezervlerinin derinliklerine daldı – birkaç rakip lüks

Contents

Pep Guardiola, performansına zarar vermeden rezervlerinin derinliklerine daldı – birkaç rakibin övünebileceği bir lüks

Manchester City'nin 21 maçlık galibiyet koşusu, onların Premier Lig boyunca aşırı koştuğunu gördü ve bu koşu boyunca bunu şık bir şekilde yaptılar.

Bu galibiyet serisindeki en son galibiyet Salı günü, Manchester City'nin Wolves 4-1'i yenerek hakimiyetlerini sürdürmesi ile geldi.

Son galibiyet serilerini daha da etkileyici kılan, son 19 Premier Lig maçının hiçbirinde tek bir dakika geride kalmamaları ve Arsenal'in 90'ların sonunda elde ettiği rekabet rekorunu kırması.

Ekrandaki derinlik

Savunan şampiyon Liverpool, yaralanmaların ağırlığı altında çökerken ve diğerleri büyük aksiliklere göğüs gererken, Manchester City kadro rotasyonunda Premier Lig'e liderlik etmeye devam ediyor.

Pep Guardiola, emrindeki kalite derinliğinden yararlanmak için bu kampanyayı başlatan XI'sinde lig yüksekliğinde 79 değişiklik yaptı.

Guardiola'nın aldığı devasa transfer desteğinin yanı sıra Phil Foden gibi gençlik mezunlarının geliştirilmiş prodüksiyonu, yöneticinin önemli devamsızlıkları telafi etmesine olanak tanıyor. Örneğin Kevin De Bruyne, hamstring problemi olan uzun bir büyüden yeni döndü.

Şehrin derinliğiyle ilgili diğer istatistikler

Vatandaşlar bu yıl tüm yarışmalarda 19 farklı golcüye sahipti – karşılaştırıldığında, Tottenham 17, Chelsea 16, Arsenal 16, Liverpool 15 ve Manchester United 13 oldu.

Ek olarak, Guardiola tüm yarışmalarda 29 farklı oyuncuyu da geride bıraktı.

daha fazla okuma