FKF, AFC Leopards'dan Shikanda, Sofapaka'nın Kalekwa'sını Premier Lig yönetim komitesine atadı

İkisi, yeni bir çağa geçerken en üst katmanı yönetmesi beklenen diğer beş üye arasında yer alıyor

İkisi, yeni bir çağa geçerken en üst kademeyi yönetmesi beklenen diğer beş üye arasında yer alıyor.

Futbol Kenya Federasyonu Ulusal Yürütme Komitesi, 2020/21 sezonu öncesinde bir Premier Lig Yönetim Komitesi (PMC) atadı.

Komiteye KCB FC başkanı Azu Ogola başkanlık ederken AFC Leopards'dan Dan Shikanda, Kariobangi Sharks FC'den Robert Maoga, Western Stima'dan Laban Jobita, Posta Rangers'dan John Terry, Sofapaka'dan Elly Kalekwa ve Wazito FC'den Dennis Gicheru yer alacak. diğer üyeler.

Bu arada, eski Mathare Gençlik Sporları Derneği (MYSA) yetkilisi David Thairu, FKF Premier Lig Müdürü olarak atandı.

“Thairu FKF PL Lig Müdürü atanmıştır ve ligin operasyonlarını denetlemekle görevli olacak,” FKF yapılan bir açıklamada Hedef okuma yoluyla elde.

David bir üniversite hocası, eski Fifa / FMARC – Afrika için proje lideri ve MYSA eski CEO'su.

Aynı zamanda, Grace Mwelu ligin İletişim ve Pazarlama Müdürü olarak atandı. PMC'yi kurma kararı, ligin bağımsızlığını sürdürme ve katılan tüm kulüplerin çıkarlarını koruma ihtiyacı nedeniyle zorunludur. "

Thairu ve PMC'nin hükümdarlığı, 2019/20 sezonunda sponsorsuz koşan kulüpler için yeni bir umutla başlayacak. SportPesa'nın çıkışından sonra ortaya çıkan finansal kısıtlamalar kulüplerin zorlandığını gördü ve Sony Sugar , üç kez bıraktıktan sonra küme düştü.

İki maçta boy gösteremeyen ve son sıralarda yer alan Chenmelil Şeker, Covid-19'un ortaya çıkması nedeniyle FKF'nin Premier Lig'i iptal etmesiyle sonunda küme düştü.

Şimdiye kadar BetKing, 2020/21 kampanyasından başlayarak beş yıl boyunca FKF Premier Lig başlık sponsoru olarak onaylandı.

Sezonun 20 Kasım'da AFC Leopards'ın yeni görünümlü bir Western Stima'ya karşı oynayacağı bir maçla başlaması bekleniyordu, ancak FKF Başkanı Nick Mwendwa tarafından onaylandığı üzere beraberlik 28 Kasım'a ertelendi.

Yeni sezon şimdi 28 Kasım'da-başlaması ve olacak bu Cuma [20 Kasım] Daha önce planlandığı gibi değil” Mwendwa Salı günü Hedefi söyledi . “Oyuncuların ve görevlilerin [Covid-19 için] ve maçlara dahil olacakların testleri de dahil olmak üzere, yapılması gereken bir dizi lojistik sorunumuz var.

"Tarihi değiştirmemizin nedeni bu, ancak ligin şimdi 28 Kasım'da başlayacağından eminiz."

Komite bir takım zorluklarla karşılaşacak ve bunlardan ilki kulüpler ile FKF arasında ligin tam özerkliği konusunda mevcut diyalog.

BetKing sponsorluk anlaşmasını güvence altına almanın yanı sıra, Çin Pay TV StarTimes'ın ligin resmi yayın ortağı olduğu da onaylandı.