Hollanda ve Almanya finalde

Holders Hollanda ve rekor şampiyonlar Almanya, İngiltere'ye hak kazanan ilk takımlardır: grupların nasıl durduğunu görün.

Contents

UEFA Bayanlar EURO elemeleri, 6-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında oynanan finallerde ev sahibi İngiltere'nin yanı sıra 15 sıra için yarışan 47 takımla devam ediyor.

Nitelendirme nasıl çalışır?

 • Grup birincileri ve kendi bölümlerinde birinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci taraflara karşı en iyi rekoru kıran üç ikincisi , final turnuvasında ev sahibi İngiltere'ye katılacak.
 • Diğer altı ikinci takım, 16 takımlık finallerde kalan üç yatak için Nisan ayında oynayacak .

Oyun Durumu

 • Kalifiye: Hollanda (sahipleri), Almanya
 • Grubun ilk ikisinde onaylandı : Belçika. Danimarka, Fransa, İtalya, İsviçre

A Grubu : Hollanda (sahipler, nitelikli), Rusya, Slovenya, Kosova, Türkiye, Estonya

 • Hollanda, grupta üst üste sekizinci galibiyet için Cuma günü Estonya'yı 7-0 mağlup ederek İngiltere'deki unvanlarını korumalarını garantiledi. Rusya, Slovenya'yı 1-0 mağlup ederek ikincilik yarışında elinde bir oyunla üç puan net hareket etti. Hollanda ile iki kez karşılaşması gereken Kosova, Türkiye'de 0-0 berabere kaldıktan sonra Slovenya'nın iki puan gerisinde. Rusya, Türkiye'yi yenerse ve Kosova Hollanda'yı yenmezse Salı günü ikinci sırayı alabilir.
Denmark celebrate scoring in Malta

Danimarka, Malta Domenic Aquilina'daki skoru kutladı

B Grubu : Danimarka, İtalya, Bosna Hersek, İsrail, Malta, Gürcistan

 • Danimarka, sekiz maçın ardından mükemmel kalmak için iki Pernille Harder golüyle İsrail'i 4-0 yendi. İtalya, yedi maçını da kazandı ve 1 Aralık'taki Viborg dönüşü ile Salı günü Empoli'de Danimarka'yı konuk etti. Her ikisi de ilk ikide onaylandı.

C Grubu : Norveç, Galler, Beyaz Rusya, Kuzey İrlanda, Faroe Adaları

 • Yine mükemmel olan Norveç, Eylül'de Galler'i 1-0 yendi ve Jayne Ludlow'un tarafının Perşembe günü Faroe Adaları'nı 4-0 yenmesinin ardından Salı günü dört sayılık üstünlükle Cardiff'i ziyaret etti. Norveç, Galler karşısında Beyaz Rusya'nın Kuzey İrlanda'ya karşı yönettiğinden daha fazla puan alırsa Salı günü sıralama turuna çıkabilir. Belarus, elinde iki maçla Galler'in beş puan gerisinde. Diğer bir nokta ise, tüm maçlarını Norveç ve Galler'e karşı oynamış ancak yine de Belarus ile iki kez karşılaşacak olan Kuzey İrlanda'dır.
Spain secured a crucial win against the Czech Republic

İspanya , Getty Images aracılığıyla Çek Cumhuriyeti Icon Sport'a karşı önemli bir galibiyet elde etti

D Grubu : İspanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Moldova, Azerbaycan

 • Yenilmez İspanya, Cuma günü Çek Cumhuriyeti'ni 4-0 yenerek grupta liderliğe yükseldi. Polonya, Azerbaycan'ı 3-0 mağlup etti ve Çek Cumhuriyeti'nin iki puan gerisinde ve bir önünde; İspanya'nın her iki büyük rakip için de elinde bir oyunu var. Polonya, Salı günü Moldova'da kazanırsa ayı zirvede bitirebilir. Çek Cumhuriyeti Azerbaycan'a yenilirse, galibiyet ilk iki sırayı perçinleyecekti, bu aynı zamanda, olası bir grup kararında dört gün sonra Polonya'ya ev sahipliği yapmadan önce 27 Kasım'da Moldova ile karşılaşacak olan İspanya'nın en azından play-off'unu teyit edecek.

E Grubu : Finlandiya, İskoçya, Portekiz, Arnavutluk, Kıbrıs

 • İskoçya, Cuma günü Arnavutluk'u 3-0 mağlup ettikten sonra mükemmelliğini koruyor ve Salı günü ev sahibi Finlandiya'nın elinde bir maçla geride kaldı. Portekiz, Salı günü memnuniyetle karşıladıkları Kıbrıs'taki 3-0 galibiyetinden sonra iki puan geride.
Sweden's Magdalena Eriksson enjoys her goal against Hungary

İsveçli Magdalena Eriksson , Getty Images aracılığıyla Macaristan TT Haber Ajansı / AFP'ye karşı hedefinin tadını çıkarıyor

F Grubu : İsveç, İzlanda, Macaristan, Slovakya, Letonya

 • İsveç, Perşembe günü Letonya'yı 7-0 yendi ve Eylül ayında berabere kaldığı İzlanda'yı üç sayı geride bıraktı. İsveç, Salı günü elinde maçı olan İzlanda'ya karşı galibiyet alacak. Slovakya Cuma günü Macaristan'da 2-1 kazandı ve İzlanda'nın altı puanına girdi.

G Grubu : Fransa, Avusturya, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Kazakistan

 • Fransa Cuma günü Kuzey Makedonya'yı 11-0 mağlup ederek ilk iki sırada yer aldı, Eugénie Le Sommer rekor puanına dört gol daha ekleyerek beş üzerinden beş galibiyetle Avusturya'ya katıldı. Sırbistan Cumartesi günü Kazakistan'ı yenemezse, Avusturya'nın en azından bir play-off'u garantilemek için Salı günü Fransa'ya karşı bir puana ihtiyacı var.
Valérie Gauvin (right) opened the scoring for France against North Macedonia

Valérie Gauvin (sağda), Getty Images aracılığıyla Fransa'nın Kuzey Makedonya AFP'ye karşı golünü açtı

H Grubu : İsviçre, Belçika, Romanya, Hırvatistan, Litvanya

 • İsviçre, ziyaretçilerinin mükemmel rekorunu sona erdirmek, zirvede bir puan öne geçmek ve ilk iki sırada yer almasını sağlamak için Eylül ayında Belçika'yı 2-1 yendi. Belçika en azından bir play-off oynadı. En üst sıranın 30 Kasım'da Belçika'nın İsviçre'yi ağırlamasıyla kararlaştırılması muhtemel görünüyor, ancak Salı günü Nils Nielsen'in takımının Romanya'da kazanması ve Red Flames'ın Litvanya'da kaybedilmesi durumunda belirlenebilir.

Grup I : Almanya   (nitelikli), İrlanda Cumhuriyeti, Yunanistan, Ukrayna, Karadağ

 • Almanya, Cuma günü Ukrayna'da 1-0 mağlup olan İrlanda Cumhuriyeti'nin ardından finale kaldı. Almanya, Eylül ayında daha önce yenilmeyen İrlanda'ya karşı 3-0 kazandı ve Karadağ da altı maçtan 18 sayıya yükseldi. İrlanda ikinci, ancak Ukrayna dört puan içinde ve Salı günü Yunanistan'da ellerinde oynadıkları oyunda yenilgiden kaçınarak çekişmede kalabilir. 1 Aralık'ta İrlanda, Almanya'yı konuk ediyor ve Ukrayna, Karadağ ile oynuyor.

Kadınlar EURO 2017: 68 golün hepsini şimdi izleyin!

Takvim

Kalan planlanmış eleme maçları : 21–27 Ekim, 26 Kasım – 1 Aralık 2020
Play-off kurası: tbc
Play-off'lar : Nisan 2021
Final çekilişi : TBC, İngiltere
Finaller : 6-31 Temmuz 2022, İngiltere

Alçalma

 • Hollanda şampiyonları savunuyor ve 2019'da ilk FIFA Kadınlar Dünya Kupası finaline ulaştı.
The Netherlands have the right to wear the champions' badge

Hollanda şampiyonların rozetini takma hakkına sahiptir © Getty Images

 • Dünya Kupası yarı finalistleri İsveç ve İngiltere (Büyük Britanya olarak) 2021'de Japonya'da yapılacak Olimpiyat turnuvasında Hollanda'ya katılacak.
 • Danimarka EURO 2017 ikincisi olurken, Avusturya ve İngiltere de yarı finale kaldı.
 • Almanya, 1995'ten 2017'ye kadar, son sekizde Danimarka'ya düştüğünde, altı üst üste galibiyetle her EURO kazandı.
 • Kıbrıs, üst düzey rekabete ilk çıkışını yaparken, Kosova da ilk Kadınların EURO'sunda.
 • Fransa ve Avusturya, UEFA Women's EURO 2017'de aynı gruptaydı ve her ikisi de başarılı oldu.
 • Finlandiya teknik direktörü Anna Signeul, 2017'de finallerine çıktıklarında İskoçya'dan sorumluydu.
 • Norveç, 2017 finalleri için Galler'den önce hak kazandı.
 • Portekiz, Finlandiya'yı ilk finallerine giderken 2017 play-off'larına taşıdı. İsviçre, Hollanda'ya kaybetmeden önce 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası play-off'larında deplasmanda Belçika'yı yendi.