'Balotelli bizim için Maradona gibi olur' – Vasco da Gama yöneticisi, anlaşmanın eski Man City, Liverpool ve Milan'ı

30 yaşındaki oyuncu, geçen sezonun sonunda Brescia'dan ayrıldığından beri kulüpsüz ve şimdi Güney Amerika için ayarlanmış görünüyor

imzalamayı kabul ettiğini söyledi

30 yaşındaki oyuncu, geçen sezonun sonunda Brescia'dan ayrıldığından beri kulüpsüz ve şimdi Güney Amerika için hazır görünüyor.

Mario Balotelli, spor direktörü Brezilya kulübünün taraftarları için "Maradona gibi" olacağını söyleyen Vasco da Gama için bir anlaşma imzaladı.

EskiManchester City , AC Milan ve Liverpool forvet, 30, geçen sezonun sonunda Brescia'dan ayrıldığından beri kulüpsüz.

Balotelli'nin memleketi kulübü ile bir yıllık anlaşması, Brescia Serie A'dan küme düşürüldüğü için yenilenmedi, ancak bildirildiğine göre antrenmanı kaçırdığı ve kulübün hiyerarşisinden düştükten sonra Mart'tan beri oynamadı .

Geleceği, bir noktada Şampiyona tarafı Barnsley ile görüşmelerde bulunduğunu iddia eden raporlarla geniş bir ilgi kaynağı oldu.

Şimdi, görünüşe göre Balotelli'nin üç ülkede sekiz kulübü temsil ettiğini gören çok gezen kariyeri, onu şimdi Brezilya Serie A'ya götürecek gibi görünüyor.

Vasco yönetmeni Fabio Cordella, Corriere dello Sport'a “Buraya gelmek istiyor” dedi. “Unutmayın, Vasco, Real Madrid'den sonra dünyanın en çok kupa kazanan ikinci kulübü.

“Mario'nun aptalca şeyler yapmak için Rio'ya gelmesi gerektiğini düşünmüyorum, zihinsel olgunluğa eriştiğini düşünüyorum. Vasco, ırkçılığa karşı bir kurumdur. Umarım bizi bekleyebilir. "

Cordella, anlaşmanın henüz kesin olarak belirlenmediğini ve kulübün Balotelli ile sözleşme imzalaması için altı hafta daha geçmesi gerektiğini söyledi.

"Resmi olarak kimseyi imzalayamayız, ancak mesajlar ve teklifler oldu" diye ekledi. "Resmi olarak, her konuda hemfikiriz, sadece resmileştirmemiz gerekiyor.

"Umarım bunu 15 Ocak'ta yapabiliriz, Vasco'nun Balotelli gibi bir oyuncuya ihtiyacı var ve Vasco gibi bir kulübe ihtiyacı var. Taraftarlarımız için Maradona gibi olurdu."

Parlak geçmişlerine rağmen, Vasco bu sezon mücadele etti ve şu anda kendilerini küme düşme bölgesinde buluyor – ancak çevrelerindeki takımların ellerinde maçlar var.

Balotelli, Brescia'da 19 maçta sadece beş gol attı, ancak son sezonlarının bazıları gol atma yeteneğinin onu terk etmediğini gösterdi.

2016'da Liverpool'dan ayrıldıktan sonra Nice ile iki buçuk sezonda 76 maçta 43 gol attı ve kısa ömürlü Marsilya'da 15 maçta sekiz gol attı.