Afcon Elemeleri: Kenya, Komorlar'ın Mwendwa

Federasyon, Goal'e neden milli takım için yeni bir kadro kurmayı seçtiklerini açıklıyor

'ü yenmesinin ardından yeniden inşa etmeye karar verdi

Federasyon, Goal'a neden milli takım için yeni bir kadro kurmayı seçtiklerini açıklıyor

Futbol Kenya Federasyonu Başkanı Nick Mwendwa, Harambee Stars'ın neden birçok yeni oyuncusu olduğunu açıkladı.

Antrenör Jacob 'Ghost' Mulee, Mısır ve Togo'ya karşı oynadıkları iki Afrika Uluslar Kupası ön eleme maçından önce, aralarında kaptan Victor Wanyama, Ayub Timbe, Erick Johanna ve Johanna Omolo'nun da bulunduğu bazı üst düzey oyuncuları gözden kaçırdı ve bunun yerine bir kadroya gitti. yerel tabanlı oyuncular.

Ve Kenya'nın Kasarani Stadyumu'nda Mısır'a karşı 1-1 berabere kalarak, Togo 2-1'i yenmek ve Afcon kampanyasını yüksek bir şekilde bitirmek için Lome'ye gitmeden önce yerel oyunculardan büyük bir rol oynadı.

FKF patronu Mwendwa, evinde Komorlar'a karşı yapılan beraberlik ve deplasmanda mağlup olmasının ardından, Kamerun'da yapılacak Afcon finallerinde ikinci kez arka arkaya görünme umutlarını sona erdiren yenilginin ardından takımı değiştirmeye karar verdiklerini doğruladı.

“Evde ve deplasmanda Komorlara karşı kura çekip kaybettikten sonra, bu takımı yeniden kurmaya karar verdik, yeniden başlatmaya karar verdik ve ona yeni bir hayat vermek istedik, takımı değiştirmek istedik ve Tanrı'ya şükretmek istiyorum, biz de vardı. aynı satırlarda düşünme ve biz ne istediğini biliyordu bir koç,”Mwendwa Çarşamba günü Hedefi anlattı.

"Ve görüyorsunuz dün [Pazartesi] başlangıç kadrosunda altı yeni oyuncumuz vardı, bu koçtan alınan bir riskti çünkü maçta kaybetmiş olsaydık, evdeki taraftarlarla başımız derde girebilirdi ama genç çocuklar geçti uçan renkler ile.

“Antrenöre oyuncuları oynadığı, oyunculara inandığı için teşekkür etmek istiyorum ve şimdi Togo'ya gittik ve aynı yeni oyuncuları kullandık ve Kenya futbolu için yeni bir zemin açtığımız için çok heyecanlıyım. Önümüzdeki 10 yıl içinde başarılı olmak istiyorum ve bunun mümkün olduğunu biliyorum.

'Bu kadrodan büyük bir şey geliyor kokusu alabiliyorum, Afrika'yı ele geçirmeye hazır kendine güvenen oyunculardan oluşan yeni bir takım görüyorum, Kenyalılar için iyi bir şeyler inşa ediyoruz, tek söyleyebileceğim bu alanı izlemek, iyi bir şeyler geliyor. ülke. "

Mauritius'u yendikleri 2015'ten bu yana ilk deplasman maçını kazanan Kenya'da Mwendwa şunları söyledi: “2015'ten beri kazanamamış olmamız bir utanç ve federasyon olarak göreve başladığımdan beri bunu başaramamış olmamız büyük bir utanç. patron.

"Togo'ya karşı zor bir maç geçirdik çünkü deplasmanda kazanmak istiyorduk, son olarak 2015'te Mauritius'ta ve 2013'te Seyşeller'de kazandık ve sonuncusu 2003 Cape Verde'de oldu. Bu yüzden deplasmanda kazandığımız için Tanrı'ya şükrediyoruz ve bunu evden uzakta kazanma alışkanlığı haline getirmeliyiz, deplasman maçlarımızı kazanmamız için bize kapıyı açmalı. "

Kenya kadrosundaki yeni oyunculardan bazıları arasında kaleci James Saruni, defans oyuncusu Clyde Senaji ve forvet Hassan Abdallah yer alıyor.