Kashiwa Reysol'un Olunga'sı Kenya ile Komorlar Afcon elemelerine karşı bir şüphe

Forvet, kulübünde pozitif Covid-19 vakaları açıklandıktan sonra uluslararası takım arkadaşlarına seyahat edip katılamayabilir

Forvet, kulübünde olumlu Covid-19 vakaları duyurulduktan sonra uluslararası takım arkadaşlarına seyahat edemez ve katılamaz.

Michael Olunga, Kashiwa Reysol kampına üç koronavirüs vakası vurulduktan sonra Kenya milli takımıyla bağlantı kuramayabilir.

Japonya Profesyonel Ligi (JPL) Salı günü vakaları doğruladı ve Kashiwa Reysol ile Vegalta Sendai arasındaki maçın yeniden planlanması gerekti.

Olunga'nın baş antrenörü Nelsinho Baptista , virüse yakalanan takımın doğrulanmış üyeleri arasındaydı ancak pozitif çıkan diğer kişilerin kimlikleri henüz kamuoyuna açıklanmadı.

Olunga, 23 golle önde gelen golcü olduğu için J1 League Golden Boot rakiplerinin çok önünde.

"J-League, Vegalta Sendai ile Kashiwa Reysol arasında 3 Kasım 2020 Salı günü saat 13: 00'da yapılması planlanan 2020 lig karşılaşmasının 26. haftasının yeni koronavirüs vakalarının ardından iptal edildiğini duyurdu [Covid-19 ] Kashiwa Reysol'da doğrulandı ”dedi . Lig yöneticileri Salı günü duyurdu .

"Karar verilir verilmez alternatif tarih hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Açıklamada ayrıca: “Kashiwa Reysol oyuncuları ve personeli üzerinde uzman bir ekibin rehberliğinde çoklu PCR (Polimerize zincir reaksiyonu) testleri yapılacaktır. Levain Kupası için hazırlıklar durdurulmayacak. "

Olunga'nın yokluğu, Komorlar'a karşı yapılacak olan Afrika Uluslar Kupası elemelerine Harambee Stars'ı hazırlayan baş antrenör Jacob 'Ghost' Mulee için büyük bir darbe olabilir.

Seyahat kısıtlamaları nedeniyle Olunga, ev sahiplerinin 2-1 kazandığı Nyayo Stadyumu'nda 9 Ekim'de Zambiya ile dostluk maçında karşılaşan Kenya takımının bir parçası değildi.

Mulee – atanmasından bu yana ilk geçici kadrosunda – beş forvet çağırdı ve Olunga'nın olası yokluğu diğer dört forvetle ilgilenmesi gerektiği anlamına gelecektir.

Gor Mahia'dan Benson Omala, JS Kabylie'den Masud Juma, Tanta FC'den John Avire ve Ulinzi Stars'tan Oscar Wamalwa, çağrılan diğer forvetler.

11 ve 15 Kasım'da yapılacak olan Komorlar elemeleri, Kenya'ya ilk iki maçta hem Mısır hem de Togo'ya 1-1 berabere kaldığı için ilk grup galibiyeti için savaşma şansı sunuyor.

Harambee Yıldızları, 2019 baskısında yer aldıkları ancak grup aşamalarında elendikleri için arka arkaya Afcon elemeleri peşinde.