ISL 2020-21: Transfer ve Kayıt penceresi – Takımlar kayıt penceresinin ötesinde ne zaman oyuncularla sözleşme imzalayabilir?

Bir ISL takımı kadrosuna en fazla 35 oyuncu kaydedebilir …

Bir ISL takımı kadrosuna en fazla 35 oyuncu kaydedebilir …

Hindistan transfer penceresi 20 Ekim'de sona erdi. Bunun anlamı, Hindistan Süper Ligi (ISL) kulüplerinin artık serbest olmayan oyuncularla sözleşme imzalayamayacaklarıydı.

Ancak, ISL kayıt penceresi 23 Ekim'de sona erdi. Dolayısıyla, bir kulüp bir serbest oyuncu imzalamak zorunda kalırsa, bunu yapmalı ve 23 Ekim'e kadar kayıt yaptırmalıydı.Bir ISL tarafı kadrosuna en fazla 35 oyuncu kaydedebilir.

Kulüpler, kadrolarında en az altı ve yediden fazla yabancı oyuncu bulundurmaları gerektiğini unutmamalıdır. Bunlardan hangisinin AFC (Asya Futbol Konfederasyonu) üye bir kuruluş ülkesine ait olması gerekir.

Ek olarak, kadroda en az üç gelişimsel oyuncu (1 Ocak 2000'den sonra doğmuş) olmalıdır.

Daha önce, kulüplerin üç yabancı transfer için lig onayını almaları da zorunluydu. Geçen sezon minimum 1000 dakika oynayan oyuncular otomatik olarak onaylandı. Ancak bu kural artık iptal edildi ve kulüplerin artık onay için ISL'ye yaklaşması gerekmiyor.

isl 2020-21: transfer ve kayıt penceresi - takımlar kayıt penceresinin ötesinde ne zaman oyuncularla sözleşme imzalayabilir?

Kulüpler kayıt döneminden sonra oyuncuları kaydedebilir mi?


Daha önce de belirtildiği gibi, ISL kayıt penceresi 23 Ekim'de kapanıyor. Bu nedenle, normal şartlar altında, belirtilen tarihten sonra hiçbir oyuncu kaydedilemez. Ancak, bu kuralın birkaç istisnası vardır.

Bir oyuncu sakatlanır ve en az iki ay devre dışı kalırsa, kulüp ancak ligin onayından sonra kalıcı olarak onu değiştirebilir.

Ayrıca kulüp kayıtlı bir oyuncunun sözleşmesini feshederse, yedek oyuncu imzalanabilir.

Ancak, bir kulüp 23 Ekim'e kadar yediden az yabancı kayıt yaptırırsa (ve takım uzunluğu hala maksimum boyut olan 35'ten azsa), oyuncunun serbest oyuncu olması koşuluyla, öngörülen tarihte kota ekini doldurabilir.

Örneğin, bir kulüp yalnızca altı denizaşırı oyuncuyla sözleşme imzaladıysa ve maksimum kadro gücü 33 ise, sezonun herhangi bir noktasında ücretsiz bir oyuncu ile sözleşme imzalayabilir.

Ayrıca, ISL kulübü bir oyuncuyu farklı bir ülkedeki başka bir kulübe satarsa veya ödünç verirse, o zaman bir oyuncu değişikliği kaydedebilir.