Man City,

Bazı birinci takım oyuncuları, olumlu sonuçların Everton çatışmasının kısa sürede ertelenmesine yol açmasının ardından kendilerini izole ediyorlar

kadrosunda salgın sonrası üç tur COVID-19 testi yapacak

Olumlu sonuçlar Everton çatışmasının kısa sürede ertelenmesine yol açtıktan sonra bazı birinci takım oyuncuları kendilerini izole ediyor.

Manchester City , kulüpte salgını kontrol altına almaya çalışmak için Chelsea ile Pazar günkü çatışmadan önce üç tur COVID-19 testi yapmaya hazırlanıyor.

City'nin Everton ile 28 Aralık'taki Premier Lig çatışması, başlama vuruşundan sadece dört saat önce – üç oyuncu olduğuna inanılan – daha fazla takım üyesinin virüs için pozitif test etmesinden sonra iptal edildi.

Kyle Walker, Gabriel Jesus ve iki personel, 26 Aralık'ta Newcastle'a karşı kazanılan zaferden önce olumlu test sonuçlarının ardından, hükümet kurallarına uygun olarak zaten karantinaya alınmışlardı .

City, salgının ardından "belirsiz bir süre" için City Football Academy'deki ilk takım antrenman sahasını kapattı .

Kendini tecrit etmeyen oyuncular ve personel, Çarşamba günü beklenen sonuçlarla Salı sabahı arabalarında testler için Etihad Kampüsüne giderken resmedildi.

Chelsea'de maçın olası ertelenmesine veya üç gün sonra Manchester United'a karşı Carabao Kupası yarı finaline karar verilmeden Pazar gününden önce iki tur test daha yapılacak.

Sonraki ertelemeler, City zaten iki ekstra Premier Lig karşılaşmasını sıkı bir programa sıkıştırmaya çalışırken, yerel yarışmalarda ve Şampiyonlar Ligi'nde yarışırken, lojistik bir kabusa neden olacaktı.

Everton ile City arasındaki çatışma, bir koronavirüs salgını nedeniyle ertelenecek ikinci Premier Lig fikstürü oldu ve Newcastle United'ın Aston Villa'ya karşı oyunu da Aralık ayı başında iptal edildi.

Toffees, Premier Lig'den , Everton'un maç öncesi hazırlıklarına başlamasıyla neden bu kadar kısa sürede maçı ertelemeye karar verdiklerini tam olarak açıklamasını istedi .

Bir kulüp kaynağı, Goal'a City'nin ani salgınının, 22 Aralık'ta Londra'da Carabao Kupası çeyrek finali için Arsenal ile sözleşme yaptığını ve hastalığın oldukça bulaşıcı bir varyantı olabileceğinden endişe duyduğunu söyledi.

Pep Guardiola'nın ekibi, riski en aza indirmek için oyun gününde şu anda hükümetin en katı Seviye 4 kısıtlamaları altında olan başkente gidip geldi. Ama maça hazırlanmak için öğleden sonrayı bir otelde geçirdiler.

Bu arada Premier Lig, haftalık testlerin başlamasından bu yana en yüksek sayıda pozitif vakayı açıkladı.

Organizasyon tarafından yapılan açıklamada, "Premier Lig bugün 21 Aralık Pazartesi ile 27 Aralık Pazar arasında 1.479 oyuncu ve kulüp personelinin Covid-19 için test edildiğini doğrulayabilir."

"Bunlardan 18 yeni pozitif test vardı. Test sonucu pozitif çıkan oyuncular veya kulüp personeli 10 günlük bir süre boyunca kendi kendini izole edecek."

İngiliz Futbol Ligi'ndeki bazı fikstürler de festival dönemi boyunca ertelendi ve Pazartesi günü toplam yedi maç iptal edildi.