“Başka bir seviyede Yükselen Yıldızlar” – Okumbi, Cecafa turnuvasında

Eski Kariobangi Sharks antrenörü, kamptaki kadrodan memnun ve bölgesel yarışmada daha iyi bir gösteri vaat ediyor

için Kenya U20'yi parlatmaya tüyo verdi

Eski Kariobangi Sharks koçu, kamptaki kadrodan memnun ve bölgesel yarışmada daha iyi bir gösteri vaat ediyor

Kenya U20 antrenörü Stanley Okumbi, sonuna kadar gidebilecek ve Tanzanya'da yapılacak Cecafa U20 turnuvasını kazanacak iyi bir kadroya sahip olduklarından emin.

Sadece beş gün önce, eski Kariobangi Sharks teknik direktörü , 22 Kasım'da Arusha'da başlayacak bölgesel turnuva hazırlıklarına başlamak için 27 oyuncudan oluşan bir geçici takım belirledi.

Ekip, Pazar günü yapılacak zorunlu Covid-19 test seti öncesinde Kasarani'de toplandı.

Okumbi, bölgesel gösteri parçası için seçtiği kadrodan memnun olduğunu açıkladı ve Tanzanya'ya gitmeden önce yeni gelenler için kapının hala açık olduğunu ekledi.

Okumbi, FKF'nin resmi web sitesine "Elimde pek çok yeteneğim var" dedi. “Bugün [Cumartesi] eğitimin ilk günü ve çocuklardan gördüklerimden memnunum; Finalde kaybettikten sonra ikinci bitirdiğimizde geçen sefer yaptıklarından daha iyisini yapabileceklerini gösterdiler.

“Ancak, turnuva için en güçlü kadroyu alabilmemiz için doldurmamız gereken bazı pozisyonlar var. Biraz daha kapsama ve ihmal bekliyorum. "

Kenya'nın yarışmadaki şansı üzerine Okumbi şunları söyledi: “Elimizdeki yetenekle bir şansımız var, olumlu sonuçlar vermemek için herhangi bir bahanemiz olduğunu düşünmüyorum, takım başka bir seviyede ve bunun bizim [U20 Afcon'a hak kazanmak için] en iyi zaman. "

Takım büyük ölçüde 2019 Afrika U17 Uluslar Kupası elemelerinde ve 2019'da Mısır'da düzenlenen Kuzey Afrika Federasyonları Birliği (Unaf) U17 turnuvasında Kenya U17 takımında yer alan oyunculardan oluşuyor.

Bunlar arasında Maxwell Mulili, Bixente Otieno, Boniface Mwangemi, Alphonse Omija, Nicholas Omondi, Keith Imbali, Telvin Maina ve Arnold Onyango yer alıyor.

Yükselen Yıldızlar turnuvanın C Grubunda Etiyopya ve Sudan ile birlikte toplanırken, A Grubu Tanzanya, Ruanda, Somali ve Cibuti'ye ev sahipliği yapacak ve B Grubu Burundi, Eritre, Güney Sudan ve Uganda'dan oluşacak.

Üç grubun her birindeki en iyi takımlar, en iyi ikinci olanın yanı sıra turnuvanın yarı finallerine geçerken, finalistler Afrika U20 Uluslar Kupası'nda otomatik bir yer kazanacak.

Gençler, 22 Kasım – 6 Aralık tarihleri arasında Tanzanya'nın Arusha kentinde oynanacak turnuvadan ayrılmadan önce, 2 Kasım ve 5 Kasım'da Sudan'a karşı iki hazırlık maçı oynayacaklar.

Yükselen Yıldızlar Kadrosu; Kaleciler ; Maxwell Mulili (AFC Leoparlar ), Bixente Otieno (Wazito), Elvis Ochieng (Şehir Yıldızları).

Savunmacılar : Boniface Mwangemi (Kariobangi Sharks), Omar Somobwana (AFC Leopards), Joseph Levin (Naivas), Wardfine Akhatsika (Chebuyusi Lisesi), Kelvin Mose (Uweza), Alphonse Omija ( Gor Mahia ), Frank Odhiambo (Gor Mahia), Lewis Bandi (AFC Leopards), Fredrick Alushula (Kariobangi Sharks), Rolland Ashimoto (Kakamega Lisesi), Steiner Musasia (Talanta), Nicholas Omondi (Gor Mahia), Keith Imbali (Gor Mahia Youth).

Orta saha : Enoch Wanyama (Ligi Ndogo), Ronald Reagan (Kariobangi Sharks), Alphonse Washe ( Bandari ), Hamid Mohammed (Bandari), Danson Kiprono (Zoo), Ian Simiyu ( Nzoia Sugar ), Austine Odambo (AFC Leopards), Mwakio Kisaka (Riruta United), Timothy Ouma (Nairobi City Stars), Telvin Maina (Kisumu All-Stars), Arnold Onyango (ABD).

Forvetler : Benson Omala (Gor Mahia), Henry Meja ( Tusker ), Stephen Otieno (Bongonaya), Kappen Samuel (Liberty), Sellasie Otieno (Nzoia Şeker), Unaiz Shajani (Starfield Elite FC).