Odisha FC, Baxter'e 'tecavüz' yorumları için 'kayıtsız şartsız' özür diliyor

Eski Bafana Bafana taktisyeni kendini tartışmanın merkezinde buldu

Eski Bafana Bafana taktisyeni kendini tartışmaların merkezinde buldu

Hindistan Süper Ligi takımı Odisha FC, eski Kaizer Chiefs teknik direktörü Stuart Baxter'ın, oyuncularının bir penaltı kazanmak için "birine tecavüz etmesi veya tecavüze uğraması" gerektiğini öne sürdüğü saldırgan yorumlarla "dehşete düştü".

Pazartesi günü Jamshedpur FC'nin evinde 1-0 mağlup ettiği sırada tarafına düşen bir hakem kararıyla çileden çıkan Baxter, takımının hakem kararlarını kendi istedikleri şekilde almasının ne kadar zor olduğu konusunda şikayet etmek için iddiaya bir benzetme kullandı.

Bu, Odisha'nın, forvet Diego Mauricio Jamshedpur FC kalecisi tarafından ceza sahası içine indirildiği sırada hakem tarafından reddedilen bir ceza talebinin ardından gerçekleşti.

"İstediğiniz gibi gitmek için kararlara ihtiyacınız var ve bir cezaya ihtiyacımız vardı. Baxter maç sonrası bir röportaj sırasında, oyuncularımdan birinin birisine tecavüz etmesi ya da kendisine tecavüz edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Pazartesi günü yaptığı kısa açıklamada, Baxter'in yorumlarını takip eden Odisha, İngiliz'i "meseleyi içeriden halledeceğine" söz verirken hızlı bir şekilde kınadı.

Odisha yaptığı açıklamada, "Kulüp, bugünkü maç sonrası röportaj sırasında baş antrenör Stuart Baxter'ın yaptığı yorumlar karşısında dehşete düştü" dedi. “Bağlam ne olursa olsun kesinlikle kabul edilemez ve kulübün değerlerini yansıtmıyor.

"Odisha FC olarak biz, kayıtsız şartsız özür dileriz ve kulüp yönetimi bu konuyu dahili olarak halledecektir."

Baxter'ın tarafı, Hindistan Süper Ligi sıralamalarını sabitledi ve küme düşmeden kaçma şansı azaldıkça galibiyet tatmadan beş maça çıktı.

Güney Afrika'da Kaizer Chiefs, SuperSport United ve Bafana Bafana'da antrenörlük yaptıktan sonra Haziran 2020'de katılan Baxter yönetimindeki 14 lig maçında sadece bir kez kazandılar.

Geçen ay Odisha FC, Goa'nın Bambolim kentindeki GMC Stadyumu'nda Kerala Blasters'ı 4-2 mağlup ettikten sonra 2020-21 Hindistan Süper Ligi sezonundaki ilk galibiyetini kaydetti.

Ancak, sahte bir şafak olduğunu kanıtladı ve Kalinga Warriors, bu terim oynadıkları 14 maçtan sekizini kaybetti.

Ancak Baxter, kendi tarafının işleri bu terime tersine çevirebileceğinden emin.

"Son yedi veya sekiz maçta yenemediğimiz hiçbir takımı oynamadık" diye devam etti. "Her takımı çok yakından koştuk ve bu gece bile bu onurlu 1-1 berabere olabilirdi.

Eski Amakhosi patronu, "[Ancak] onları galibiyete dönüştürmemiz ve bu ivmenin bizi sezonun kapanış aşamasında bir yere götürüp götüremeyeceğini görmemiz gerekiyor." "Bu çocuklar uzanmayacak, ben uzanmayacağım.

"Bunu aşacağız ve işe geri döneceğiz ve taraftarlara sezonun geri kalanında elimizden geldiğince iyi yapacağımıza söz veriyoruz."