Kajoba: Vipers SC, UPDF FC

Deneyimli taktikçi, Venomları Bombo sahasında ordu tarafına geçerken tüm silindirlerden ateş etmeye başlaması için çağırır

'e karşı şansını dönüştürmeli

Deneyimli taktikçi, Venomları Bombo sahasında ordu tarafına geçerken tüm silindirlerden ateş etmeye başlaması için çağırıyor.

Vipers SC koçu Fred Kajoba, Cuma günü Uganda Premier Ligi maçından başlayarak, oyuncularına gol atmak için yarattıkları şansları kullanmaya başlaması çağrısında bulundu.

Venoms, ikinci tur maçlarını UPDF'ye karşı Bombo Askeri Kışla Sahası'nda oynayacak ve koç Kajoba, oyuncularının özellikle evden uzakta oynadıklarında, kalenin önünde klinik olmamasından endişe duyuyor.

Ordu tarafıyla çatışmadan önce Kajoba, oyuncularını uyardı ve zorlu ikinci tura başlarken evlerinden uzakta gösterilerini geliştirmeye çağırdı.

Kajoba, kulübün resmi web sitesine yaptığı açıklamada, "Çocukların, özellikle şansları hedefe dönüştürme ve hedef alanımızdaki hataları en aza indirme konusunda açılış turunda yaptıklarından daha iyi yapabileceklerini umuyoruz" dedi.

"Ndejje ve Mbarara'daki son iki gezimizde gol atmak için mücadele ettik ve altı puanı düşürdük, bu yüzden bu çetele bakmalı ve hedefimizi canlı tutmalıyız."

Ordu tarafı, 16 takımlık masada altıncı olabilir, ancak bu sezon üst düzey uçuşa döndüklerinden beri birçok taraf için çok öngörülemeyen bir müşteri olmuştur ve Vipers'ın savaşmak zorunda kaldığı ilk tur toplantılarında açıkça görülmüştür. Ev sahibi olmak için her santim 1-0 kazanır.

Joseph Dhata'nın topu oyuna sokmasıyla 82. dakikada çok önemli golü atan forvet Yunus Sentamu, sol bek Issa Mubiru'nun oyundan atılmasının ardından UPDF'nin on kişiye düşmesinin ardından geldi. 75. dakikada kaydedilebilir ikinci bir ihlal.

Vipers için bir galibiyet, onların mevcut lider URA FC'nin Cumartesi günü Wankulukuku'da Express FC oynamasından en az 24 saat önce masa zirvesine döndüklerini görecek.

İki taraf arasındaki son üç karşılaşmada, Vipers iki maç kazandı, diğeri berabere sonuçlandı. 2017'de Vipers, UPDF ile evden 1-1 berabere kalarak onları 4-1 mağlup etti, 2018'de de evinde ve ardından St Mary's Kitende'de ilk tur maçında 1-0 kazandı.

UPDF, Brian Kalumba ve Ibrahim Tembo'yu Vipers'tan ödünç aldıkları için ebeveyn kulüpleriyle yüzleşmeye uygun olmadığı için kullanamayacak, ancak kaleci Eric Kibowa ordu tarafına kalıcı bir hamle yaptığı için eski tarafıyla karşı karşıya kalacak.

Vipers, son lig maçında (KCCA FC rakiplerine karşı 1-0 galibiyet) askıya alınan Siraje Sentamu'nun dönüşüyle güçlenecek, Shaban Muhammad ve Bashir Asiku ise askıya alınamayacak.