Nitelendirme: nasıl duruyor

Hollanda finallerde bir galibiyet ve diğerleri de önümüzdeki birkaç gün içinde İngiltere'ye gidebilir: grupların nasıl durduğunu görün.

Contents

UEFA Bayanlar EURO elemeleri, 6-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında oynanan finallerde ev sahibi İngiltere’nin yanı sıra 15 sıra için yarışan 47 takımla devam ediyor.

Nitelendirme nasıl çalışır?

 • Grup birincileri ve kendi bölümlerinde birinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci taraflara karşı en iyi rekoru kıran üç ikincisi , final turnuvasında ev sahibi İngiltere’ye katılacak.
 • Diğer altı ikinci takım, 16 takımlık finallerde kalan üç yatak için Nisan ayında oynayacak .

Oyun Durumu

 • Grubun ilk ikisinde onaylandı : Belçika. Danimarka, Almanya, İtalya, İsviçre

A Grubu : Hollanda (sahipleri), Slovenya, Rusya, Kosova, Estonya, Türkiye

 • Hollanda yediden yedi galibiyete sahip ve sahipleri bir galibiyet daha elde edecekler; bir sonraki Cuma günü Estonya ile karşılaşacaklar. Rusya, oynayacağı dört maçla Hollanda’nın dokuz puan gerisinde. Cuma günü Rusya’yı ziyaret eden Slovenya, aynı noktada ama daha çok oyun oynadı. Halen sahipleriyle iki kez karşılaşmak zorunda kalan Kosova, ikinci sırada üç puan geride ve Cuma günü Türkiye’ye gidiyor.
Denmark celebrate scoring in Malta' data-sizes='auto' data-srcset='https://editorial.uefa.com/resources/0261-10711eebe6c7-df3f5e1e6597-1000/format/square1/den_20200922215119.jpg' data-format='s1' data-fallback='https://img.uefa.com/imgml/uefacom/weuro/fallback.jpg

Danimarka, Malta Domenic Aquilina’daki skoru kutladı

B Grubu : Danimarka, İtalya, Bosna Hersek, İsrail, Malta, Gürcistan

 • Danimarka, sekiz maçın ardından mükemmel kalmak için iki Pernille Harder golüyle İsrail’i 4-0 yendi. İtalya, yedi maçını da kazandı ve 1 Aralık’taki Viborg dönüşü ile Salı günü Empoli’de Danimarka’yı konuk etti. Her ikisi de ilk ikide onaylandı.

C Grubu : Norveç, Galler, Beyaz Rusya, Kuzey İrlanda, Faroe Adaları

 • Yine mükemmel olan Norveç, Eylül’de Galler’i 1-0 yendi ve Jayne Ludlow’un tarafının Perşembe günü Faroe Adaları’nı 4-0 yenmesinin ardından Salı günü Cardiff’i beş puanlık bir farkla ziyaret etti. Norveç, Galler karşısında Beyaz Rusya’nın Kuzey İrlanda’ya karşı yönettiğinden daha fazla puan alırsa Salı günü sıralama turuna çıkabilir. Belarus, elinde iki maçla Galler’in beş puan gerisinde. Diğer bir nokta ise, tüm maçlarını Norveç ve Galler’e karşı oynamış ancak yine de Belarus ile iki kez karşılaşacak olan Kuzey İrlanda’dır.
Wales won on Thursday ahead of Norway's Tuesday visit' data-sizes='auto' data-srcset='https://editorial.uefa.com/resources/0262-10ac8f8951f6-586e05aaa448-1000/format/square1/wales_women_v_faroe_islands_women_-_uefa_women_s_euro_2022_qualifier.jpeg' data-format='s1' data-fallback='https://img.uefa.com/imgml/uefacom/weuro/fallback.jpg

Galler, Norveç’in Salı günü Getty Images ziyareti öncesinde Perşembe günü kazandı

D Grubu : İspanya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Moldova, Azerbaycan

 • Yenilmez İspanya, Çek Cumhuriyeti ile aynı seviyededir ancak 5-1 deplasmanda yendikleri ve Cuma günü onları ağırladıkları bir takımda ellerinde bir maç var. Polonya iki puan geride ama aynı zamanda İspanya’dan daha fazla oyun oynadı ve Çek Cumhuriyeti’ne karşı bire bir dezavantaja sahip.

E Grubu : Finlandiya, İskoçya, Portekiz, Arnavutluk, Kıbrıs

 • 2019 grubundaki son maçtan önce, üç takım hala mükemmeldi, ancak Portekiz’in Mart ayında Sällström ile ek süre alan Finlandiya ile 1-1 berabere kalmasından sonra sadece bir takım kaldı. Finlandiya dört maçtan on puana sahip ancak İskoçya her iki maçını da Portekiz’in iki puan önünde bırakarak kazandı. Grupta Eylül ayı maçı yoktu; Cuma günü İskoçya, Kıbrıs’ta Arnavutluk ve Portekiz ile oynayacak. Finlandiya Salı günü İskoçya’ya ev sahipliği yapacak.
Sweden's Magdalena Eriksson enjoys her goal against Hungary' data-sizes='auto' data-srcset='https://editorial.uefa.com/resources/0261-1067c9e3355a-b9fe66bef5c3-1000/format/square1/fbl-euro-2021-women-qualifier-swe-hun.jpeg' data-format='s1' data-fallback='https://img.uefa.com/imgml/uefacom/weuro/fallback.jpg

İsveçli Magdalena Eriksson , Getty Images aracılığıyla Macaristan TT Haber Ajansı / AFP’ye karşı hedefinin tadını çıkarıyor

F Grubu : İsveç, İzlanda, Macaristan, Slovakya, Letonya

 • İsveç, Perşembe günü Letonya’yı 7-0 yendi ve Eylül ayında berabere kaldığı İzlanda’yı üç sayı geride bıraktı. İsveç, Salı günü elinde maçı olan İzlanda’ya karşı galibiyet alacak.

G Grubu : Avusturya, Fransa, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Kazakistan

 • Avusturya beş üzerinden beş galibiyete sahip ve Fransa dört üzerinden dördünde; En son galibiyetlerinde Eugénie Le Sommer’in iki golü, 82’de Fransa’nın tüm zamanların en skorer ismi olarak Marinette Pichon’un önüne geçti. Oynanacak en iyi iki oyuncuya karşı altı puan geride kalan Sırbistan, hala çekişme dışında değil . Avusturya Salı günü Fransa’ya ev sahipliği yaptı ve bir puan ilk iki finişi tamamlayacaktı; Les Bleues, Cuma günü Kuzey Makedonya’yı yenerek kendi ülkelerini güvence altına alacak.
Eugénie Le Sommer scores her record-breaking 82nd France goal' data-sizes='auto' data-srcset='https://editorial.uefa.com/resources/0261-107020a8f810-9e90475bebb0-1000/format/square1/els.jpg' data-format='s1' data-fallback='https://img.uefa.com/imgml/uefacom/weuro/fallback.jpg

Eugénie Le Sommer rekor kıran 82. Fransa golünü Igor Panevski’yi attı

H Grubu : İsviçre, Belçika, Romanya, Hırvatistan, Litvanya

 • İsviçre, ziyaretçilerinin mükemmel rekorunu sona erdirmek, zirvede bir puan öne geçmek ve ilk iki sırada yer almasını sağlamak için Eylül ayında Belçika’yı 2-1 yendi. Belçika en azından bir play-off oynadı. En üst sıranın 30 Kasım’da Belçika’nın İsviçre’yi ağırlamasıyla kararlaştırılması muhtemel görünüyor, ancak Salı günü Nils Nielsen’in takımının Romanya’da kazanması ve Red Flames’ın Litvanya’da kaybedilmesi durumunda belirlenebilir.

Grup I : Almanya, İrlanda Cumhuriyeti, Yunanistan, Ukrayna, Karadağ

 • Almanya, Eylül ayında daha önce yenilmeyen İrlanda Cumhuriyeti ve Karadağ karşısında 3-0 kazandı ve altı maçtan 18 puana yükseldi ve ilk iki sırada yer aldı. İrlanda, dört gün önce Yunanistan’ı yenerek ya da Cuma günü Ukrayna’da galibiyet alamazsa, Almanya’nın 30 Kasım ziyareti de dahil olmak üzere iki maçta beş puan geride. Elinde bir oyunla Ukrayna, İrlanda’nın yedi noktası içinde; Ziyaretçilerinin ilk iki sırada yer almasını önlemek için Cuma günü kazanmaları gerekir.
Women’s EURO 2017: Watch all 68 goals now!' data-sizes='auto' data-srcset='https://editorial.uefa.com/resources/025c-0f2fa345d4e4-24afa58250b5-1000/format/square1/vivianne_miedema_netherlands_.jpeg' data-format='s1' data-fallback='https://img.uefa.com/imgml/uefacom/weuro/fallback.jpg

Takvim

Kalan planlanmış eleme maçları : 21–27 Ekim, 26 Kasım – 1 Aralık 2020
Play-off kurası: tbc
Play-off’lar : Nisan 2021
Final çekilişi : TBC, İngiltere
Finaller : 6-31 Temmuz 2022, İngiltere

Alçalma

 • Hollanda şampiyonları savunuyor ve 2019’da ilk FIFA Kadınlar Dünya Kupası finaline ulaştı.
The Netherlands have the right to wear the champions' badge' data-sizes='auto' data-srcset='https://editorial.uefa.com/resources/0258-0e1ddbcb1e5e-828c2beeaafd-1000/format/square1/champions_badge_netherlands_.jpeg' data-format='s1' data-fallback='https://img.uefa.com/imgml/uefacom/weuro/fallback.jpg

Hollanda şampiyonların rozetini takma hakkına sahiptir © Getty Images

 • Dünya Kupası yarı finalistleri İsveç ve İngiltere (Büyük Britanya olarak) Japonya’da yapılacak 2020 Olimpiyat turnuvasında Hollanda’ya katılacak.
 • Danimarka EURO 2017 ikincisi olurken, Avusturya ve İngiltere de yarı finale kaldı.
 • Almanya, 1995’ten 2017’ye kadar, son sekizde Danimarka’ya düştüğünde, altı üst üste galibiyetle her EURO kazandı.
 • Kıbrıs, üst düzey rekabete ilk çıkışını yaparken, Kosova da ilk Kadınların EURO’sunda.
 • Fransa ve Avusturya, UEFA Women’s EURO 2017’de aynı gruptaydı ve her ikisi de başarılı oldu.
 • Finlandiya teknik direktörü Anna Signeul, 2017’de finallerine çıktıklarında İskoçya’dan sorumluydu.
 • Norveç, 2017 finalleri için Galler’den önce hak kazandı.
 • Portekiz, Finlandiya’yı ilk kez finallere giderken 2017 play-off’larına taşıdı. 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası play-off’larında Hollanda’ya kaybetmeden önce Belçika’yı deplasman gollerinde mağlup etti.