"Ziyech düşündüğümden daha iyi!" – Nevin, 'birinci sınıf' Chelsea yeni çocuk tarafından 'nakavt'

Eski Blues kanat oyuncusu, Stamford Bridge kariyerinin ilk aşamalarında Faslı'nın yarattığı etkiden büyük ölçüde etkilendi

Eski Blues kanat oyuncusu, Stamford Bridge kariyerinin ilk aşamalarında Faslıların yarattığı etkiden çok etkilendi.

Pat Nevin, Chelsea'nin yeni çocuğunu "birinci sınıf" olarak tanımlarken Hakim Ziyech'in "düşündüğümden daha iyi bir oyuncu" olduğunu kabul etti.

Ziyech, bu yılın başlarında Ajax'tan yaptığı 40 milyon € (36 milyon £ / 47 milyon $) hareketinin ardından, Stamford Bridge'deki yeni çevresine beklenenden daha hızlı yerleşti.

27 yaşındaki oyuncu dizinden sakatlanarak sezonun başlangıcını kaçırdı, ancak Blues için ilk başlangıcını geçen hafta Krasnodar ile Şampiyonlar Ligi'nde oynanan bir maçta aldı.

Ön taraftaki üçlünün sağında canlı bir performans sergiledi ve ayrıca maç kağıdına Rus takımına karşı 4-0 galibiyetle adını yazdırdı ve Frank LampardPazar günü Burnley ile bir toplantı için XI'de ona güvenecek kadar etkiledi.

Ziyech, Turf Moor'da ağın arkasını yeniden buldu, skoru açmak için Clarets'in filesinde Nick Pope'u geçerek düşük bir şut çekti ve Chelsea rahat 3-0 kazananları geride bırakırken bir asist kaydetti.

Nevin, eski Ajax yıldızının sahanın son üçte birinde Lampard tarafına yepyeni bir boyut kattığına olan inancıyla, kanadın olağanüstü çalışma hızı ve topa karşı soğukkanlılığı karşısında hoş bir sürpriz yaşadı.

Eski Blues yıldızı kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, "Geçen hafta beni bayıltan tek şey Hakim Ziyech'in performansı oldu" dedi .

"İki maçta sandığımdan daha iyi bir oyuncu olduğunu kanıtladı ve yine de çok iyi olduğunu düşündüm.

"Topları çok önemli görme ve onları doğru zamanda ve dolu savunmalar arasında doğru hızda oynayabilme yeteneği, cephaneliğimize gerçekten eklememiz gereken bir şey.

"Üçüncü gol için Timo Werner'e geçişi gözden kaçan bir dahi anıydı. Kevin De Bruyne'den Cesc Fabregas'a herkes bu asistle gurur duyardı.

"Bu onun tek muhteşem vizyon anı değildi. İki oyundaki iki gol, onlar hakkında doğal bir bitirici görünümündeydi. Kutudayken panik yapmıyor, durumu tamamen kontrol ediyor, a çok iyi bir oyuncunun kesinlikle işaretidir.

"Yaratıcılık o zamanlar verilmiş bir şey, ancak Chelsea taraftarlarının çoğu ve kesinlikle gaffer da onun çalışma oranını fark edecek. Kapanışı ve sahada topu geri kazanma çabaları birinci sınıftı.

"Yine dürüst olacağım ve bu seviyede bir çalışma oranını beklemediğimi itiraf edeceğim, ancak bu çok doğru takım ruhunun makyajında olduğu gibi görünüyor ve bu sadece yeni bir oyuncunun çabalaması değil etkilemek."

"ziyech düşündüğümden daha iyi!" - nevin, 'birinci sınıf' chelsea yeni çocuk tarafından 'nakavt'

Nevin ayrıca Chelsea'nin yaz transferlerinden bir diğeri için övgü aldı, savunmanın kalbindeki Fransız ile ortak olmasından bu yana Kurt Zouma'nın seviyesini yükseltmeye yardımcı olduğuna inandığı Thiago Silva.

"Dikkat, stoperlere odaklanmak kadar muhtemel ve şimdiye kadar her Chelsea taraftarı, Thiago Silva'nın ne kadar özel, sakin ve yetenekli olduğunu anladı" diye ekledi.

"Onu her hafta izlemek bir zevk ve kesinlikle Kurt Zouma'nın formunda büyük bir etkisi var; büyük adam, arka taraftaki baskın ekranlarına eklemek için bir skor çılgınlığı yapmaya bile karar verdi.

"Altı Premier Lig maçında üç gol, çoğu forvet için iyi bir ortalama olacaktır."