Myda oyuncuları Uganda Premier Ligi'nde büyük isimlerden korktu – Musafiri

Taktikçi, yeni başlayanların ikinci tura SC Villa

Taktikçi, ilk kez oynayanların SC Villa'ya karşı galibiyetle en üst sıradaki ikinci tura başlayacağından emin.

Malaba Gençlik Geliştirme Otoritesi (Myda) FC baş antrenörü Abdulswamadu Musafiri, Uganda Premier Ligi'nin ilk turunda takımının mücadelelerinde üst düzey deneyim eksikliğini suçladı.

İlk maça çıkan takımlar, en üst sıradaki hayata mücadeleye başladılar ve masada ikinci sırada yer alıyorlar. SC Villa'nın Perşembe günü gelmesi ile taktikçi, hücumlarının hazır olduğuna ve oyuncuların ilk tura kıyasla kendinden emin olduğuna inanıyor.

Musafiri , "SC Villa oyunu için çok hazırız ve bizim tarafımızda oynadığımız her maç bir kupa finali olacak çünkü puanlara çok ihtiyacımız var ve [onları alabileceğimizi] biliyoruz," dedi.

"İlk turda en üst seviyeye ilk gelen oyuncularımız olduğunu biliyorum. Büyük kalabalığa alışkın değillerdi, büyük isimlerden korkuyorlardı ama şimdi onlara güveniyorum, deneyime sahipler ve ikinci turumuz olacak ilk turdan farklı olun. "

Taktikçi, takımın devam eden kampanyada küme düşmeden hayatta kalabilmek için kalan 15 maçta 21 puana ihtiyacı olduğuna inanıyor.

Musafiri, "Üç beraberlik başardığımız doğru ve ismimize toplamda altı puanlık tek bir galibiyet bizi dipten ikinci sırada tutuyor," diye ekledi.

"İkinci turumuz SC Villa'ya karşı başlıyor ve hedefimizin üç sayı olduğunu çok iyi biliyoruz. Altı galibiyet ve üç beraberlik gibi tüm bunlara çok çalışmak gerekiyor."

İlk karşılaşmada, 16 kez şampiyon olan takım, Faisal Kazibwe grevi sayesinde 1-0 kazandıktan sonra maksimum puan aldı.

"Bugün bizim günümüz değildi çünkü bazı net sayı şanslarını kaçırdık ve Villa'nın iyi kullandıkları bir şans yakaladık," diye hatırladı koç.

"[Ama Villa] evimize geliyor ve burada çok çalışıyoruz çünkü bu noktalara çok ihtiyacımız var. Villa'ya karşı hatalarımızı düzelttik ve çok hazırız.

"Bu sezon evimizde hiç kazanmadık ve Villa oyunu yapımdaki ilk galibiyetimiz."

Eski şampiyonlar ilk tur maçlarını 25 puanla tamamladılar ve sonuç olarak masanın yedinci sırasına yerleştiler.