Kurallar: Ocak transferleri

Nakavt aşamalarında yeni imzalar oynayabilir mi?

Contents

kurallar: ocak transferleri

Kurallar neler?

Şu anda birkaç sezonda olduğu gibi, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi nakavt umutlarının her birinin en fazla üç yeni uygun oyuncuyu kaydetmesine izin verilmektedir. Ancak 2018 / 19'dan bu yana, bu oyuncuların halihazırda başka bir kulüp için, hala yarışmada olan başka bir kulüp için bile oynamış olması artık önemli değil.

Kadro değişiklikleri ne zaman onaylanacak?

Kulüpler, istedikleri kadro değişikliklerini en geç 2 Şubat Salı günü, saat 24:00 CET'ye kadar bildirmelidir. Her müsabakada tüm takımların değişiklikleri UEFA tarafından onaylandıktan sonra, giriş ve çıkışların tam listesi UEFA.com'da yayınlanacaktır.

Yönetmelikler tam olarak ne diyor?

Resmi UEFA Şampiyonlar Ligi düzenlemelerinden ilgili alıntılar:

  • 45.01 16 turundan itibaren, bir kulüp mevcut müsabakanın kalan maçları için en fazla üç yeni uygun oyuncu kaydedebilir. Bu tür bir kayıt en geç 2 Şubat 2021 (24:00 CET) tarihine kadar tamamlanmalıdır. Bu süre uzatılamaz.
  • 45.02 Yukarıdaki üç kotalı oyunculardan herhangi biri veya tümü, UEFA Şampiyonlar Ligi veya UEFA Avrupa Ligi'nin eleme aşamasında, play-off'larında veya grup aşamasında başka bir kulüp için oynanmış olabilir.

Sezonun bu aşamasında oyuncu kayıtlarıyla ilgili daha fazla ayrıntı için , kuralların 45. Maddesinin tamamını inceleyin.

Ve resmi UEFA Avrupa Ligi düzenlemelerinden ilgili alıntılar:

  • 43.01 32 turdan itibaren, bir kulüp mevcut müsabakanın kalan maçları için en fazla üç yeni uygun oyuncu kaydedebilir. Bu tür bir kayıt en geç 2 Şubat 2021 (24:00 CET) tarihine kadar tamamlanmalıdır. Bu süre uzatılamaz.
  • 43.02 Yukarıdaki üç kotalı oyunculardan herhangi biri veya tümü, UEFA Şampiyonlar Ligi veya UEFA Avrupa Ligi'nin eleme aşamasında, play-off'larında veya grup aşamasında başka bir kulüp için oynanmış olabilir.

Sezonun bu aşamasında oyuncu kayıtlarıyla ilgili daha fazla ayrıntı için kuralların 43. Maddesinin tamamına bakın.