Şampiyonlar Ligi yardımcı hakem

Rumen yan hakem Octavian Sovre, Borussia Dortmund ve Manchester City arasındaki görüşmeden sonra kaşlarını kaldırdı, ancak kişisel kazanç peşinde değildi

Contents

'ten Haaland'ın imza talebinin gerçek nedeni ortaya çıktı

Rumen yan hakem Octavian Sovre, Borussia Dortmund ve Manchester City arasındaki görüşmenin ardından kaşlarını kaldırdı, ancak kişisel kazanç peşinde değildi

Şampiyonlar Ligi maçında görevli Octavian Sovre'nin, Manchester City ile Avrupa'daki bir çatışmanın ardından Borussia Dortmund forvet oyuncusu Erling Haaland'ı imzasını almak için kovalamasının gerçek nedeni ortaya çıktı.

Rumen yan hakem, Norveçli forvetin tünelde imzasını istemesi üzerine Etihad Stadyumu'nda Blues için 2-1'lik bir galibiyetten sonra kaşlarını kaldırdı ve profesyonelliği hakkında soruların sorulmasına yol açtı.

Bununla birlikte, Sovre'nin, şiddetli otizmden muzdarip genç yetişkinleri destekleyen bir hayır kurumu için ana vatanı Romanya'da açık artırma yapmak için önde gelen spor yıldızlarından imza topladığı ortaya çıktı.

Ne söylendi?

SOS Otizm Bihor Derneği başkanı Simona Zlibut, Gazeta Sporturilor'a şunları söyledi: “Bu imza asil bir amaç için.

“Belki insanlar bilmiyorlar ama Tavi (Sovre) bu Derneği desteklemekle doğrudan ilgileniyor. Bunca yıldır bize çok yardımcı oldu! "

Etihad'da ne oldu?

Haaland tarladan çıkmıştı ve Sovre ona yaklaştığında soyunma odasına geri dönüyordu.

Kolunu söz konusu maç görevlisinin etrafına dolamadan önce mutlu bir şekilde kırmızı ve sarı kartlar imzaladı.

Sovre, ortadaki erkeklerin profesyonel sporcularla kişisel düzeyde etkileşime girmesini engelleyen yazılı olmayan bir kuralı çiğnemiş gibi görünüyordu.

Ancak şimdi ortaya çıktı ki, Romen herhangi bir kişisel kazanç peşinde değil.

Gazeta Sporturilor'un raporu, Sovre'nin de Şehir patronu Pep Guardiola'yı yakalamayı umduğunu, ancak yalnızca Haaland'a yetişebileceğini iddia ediyor.

O sırada ne söylendi?

şampiyonlar ligi yardımcı hakem

BT Sport için maça bakan eski şehirli orta saha oyuncusu Owen Hargreaves, Sovre'nin hareketlerinden bahsetti – Dortmund orta saha oyuncusu Jude Bellingham, Ederson'a sözde faul için tartışmalı bir şekilde dışlanan ilk yarı golünü görerek: "İlk önce zor bir durum yaşadılar- yarısı ve o ilk yarıda birçok şeyi yanlış anladılar. Hayran olabilirsiniz, ancak bunu diğer oyuncuların önünde yapamazsınız, bu doğru görünmüyor. "

Eski Blues savunucusu Joleon Lescott şunları ekledi: “Bunun için asla doğru bir zaman yok, sadece yetkililer için iyiye işaret değil. Görmek çocukça bir şey. "

Şehir patronu Guardiola, maç sonrası basın toplantısında gazetecilere şunları söyledi: "Bana dediler, görmedim, belki de hayranıydı.

"Neden olmasın? Hakemler harikaydı, oyun bir sorun değildi. Bir penaltı değil, VAR dedi. Ve bacak Bellingham'dan daha yüksekte. Yani mükemmeldi ve doğruydu. Belki oğlu veya kızı içindi. .

"Olur ama iyi bir iş çıkardılar, hepsi bu. Hiçbir şey olmadı."

Sovre kimdir?

47 yaşındaki oyuncu, uzun yıllarını ticaretini en üst düzeyde yürütmek için harcamış, çok deneyimli bir yardımcı hakem.

2020-21 kampanyası, FIFA'nın maç yetkilileri listesinde 17. sıradadır, bu yüzden dünya futbolunun seçkinleriyle omuz omuza sürmeye yabancı değil.

daha fazla okuma