Arteta

Gunners, Cumartesi günü Burnley'e gitmeden önce Premier Lig'de 10. sırada yer aldı ancak son zamanlarda iyileşme belirtileri gösterdiler

Contents

, Arsenal'in benim takımım olmaktan 'çok çok uzak' olduğunu söylüyor.

Gunners, Cumartesi günkü Burnley gezisi öncesinde Premier Lig'de 10. sırada yer aldı ancak son zamanlarda iyileşme belirtileri gösterdi

Mikel Arteta, kendi Arsenal takımına sahip olmaktan hala 'çok ama çok uzak' olduğunu itiraf etti ve bu sezon Topçuların lig pozisyonunun 'kabul edilemez' olduğunu ekledi.

Arsenal, Noel'den bu yana güçlü bir büyünün tadını çıkardı ve geçen hafta sonu Leicester City'de 3-1'lik etkileyici bir başarı da dahil olmak üzere son 12 Premier Lig maçından yedisini kazandı.

Ama yine de Cumartesi günkü çatışmaya Burnley'de, kampanyanın kötü bir ilk yarısının ardından masada hayal kırıklığı yaratan 10'uncu sırada oturuyorlar ve Arteta, Kuzey Londra'daki hedeflerine ulaşmak istediği takıma sahip olmanın hâlâ bir yolunun olduğunu biliyor.

Ne söylendi?

Mevcut Arsenal tarafının kendi olarak gördüğü taraf olmaya ne kadar yakın olduğu sorulduğunda, Arteta şunları söyledi: “Çok uzak. Çok çok uzak.

"Hala geliştirilecek çok şey var, eklenecek çok fazla kalite var. Karar vermede çok daha verimli, avantajlar olduğunda durumları açmak için çok daha hızlı, avantajlar elde edildiğinde hissedilecek çok daha fazla durum [olmalıyız].

“Oyunların daha fazla kontrolü, rakibin sahasında daha fazla savunma eylemi, kendi yarı sahamızda daha az çekiliş, daha temiz çarşaflar. Yapacak çok şey var – daha çok gol atmak, daha fazla yaratıcılık. Yapacak çok şey var.

“Lig tablosuna baktığınızda kabul edilemez. Biz Arsenal Futbol Kulübüyüz ve buraya yakın olmamalıyız. Eğer birisi mutluysa yanlış yerdedir. "

Arsenal'in gelişimi

Noel'den bu yana Arsenal, 12 lig maçından yedisini kazandı ve olası bir 36 maçtan 23 puan aldı.

Sadece Manchester City (36) ve West Ham (24), festival döneminden bu yana Arteta'nın yanından daha fazla lig puanı topladı ve bu süre zarfında Topçular form tablosunda üçüncü sırada yer aldı.

Manchester City (31) ve Manchester United (24), o dönemde Arsenal'den (22) daha fazla gol atan iki taraf ve sadece City (dört), Arteta'nın oynadığı dokuz golden daha azını kabul etti.

Arteta ilerleme görüyor mu?

Arsenal'in hala istediği yerde olmadığını söylese de, İspanyol tarafının doğru yönde ilerlediğine inanıyor.

Takımının uzun vadeli gelecek vizyonuna yaklaştığına dair işaretler görüp görmediği sorulduğunda, Gunners patronu şunları söyledi: "Evet, öyleyim.

“Sanırım birkaç ay önce bir takıma karşı oynadığımız önceki maça baktığınızda ve takımın şu anda nerede olduğuna baktığınızda, bunun ilerlemeyi görmenin her zaman iyi bir yolu olduğunu düşünüyorum ve ben Gördün mü."

daha fazla okuma

Arteta, Arsenal forvet oyuncusu için yaz transfer konuşması sırasında Lacazette'in geleceğine hitap ediyor

Arsenal patronu Arteta, Tottenham'ın kuzey Londra derbisinde avantaj sağladığını söylüyor

Arteta, Barselona bağlantılarının ortasında Arsenal'de 'mutlu ve ayrıcalıklı'