Milan, Pioli testlerinin koronavirüs

İtalyan baş antrenör,

için pozitif çıkmasının ardından eğitimi iptal etti

İtalyan baş antrenör, Cumartesi günü ekibiyle buluşmadan önce koronavirüs için pozitif test ettikten sonra evinde karantina altına alıyor.

Stefano Pioli'nin koronavirüs testi pozitif çıkmasının ardından Milan Cumartesi günü bir eğitim seansını iptal etmek zorunda kaldı.

Pioli, kulübün hafta sonundaki son tıbbi kontrollerinin ardından "derhal karantinaya alındı" ve takımın geri kalanına antrenman sahasına dönmeden önce fazladan iki gün izin verildi.

Milan patronu asemptomatik ve yapılan diğer tüm testler olumsuz sonuçlar verdi.

Bir kulüp açıklamasında şöyle yazıyordu: " AC Milan , Stefano Pioli'nin bu sabah gerçekleştirilen hızlı bir testin ardından pozitif test ettiğini açıkladı.

"Sağlık yetkilileri bilgilendirildi ve şu anda hiçbir belirti göstermeyen koç evinde karantinaya alındı.

"Takım ve personel tarafından yapılan diğer tüm testler negatif çıktı.

"Sonuç olarak, bugünkü antrenman iptal edildi. Napoli ile maç öncesi antrenman, federal protokolde belirtilen kontrollere tabi olarak Pazartesi günü devam edecek."

Pioli, birinci takım dörtlüsü Zlatan Ibrahimovic, Daniel Maldini, Matteo Gabbia ve Leo Duarte ile birlikte, Covid-19'un başlangıcında pozitif Covid-19 yayınladıktan sonra karantinaya alınan büyülerle, hastalığa yakalanan sayıları giderek artan Milan figürlerinin sonuncusu. sezon.

Bu sağlık aksaklıklarına rağmen, Milan şu anda Serie A'nın zirvesinde sürpriz paket Sassuolo'dan iki puan uzak duruyor ve 19 lig maçında yenilmedi.

Pioli'nin adamları, açılış yedi maçından beş galibiyet aldı, 16 gol atarken, sahanın diğer ucunda sadece yedi gol attı.

Milan, önümüzdeki Pazar Stadio San Paolo'da Napoli ile karşılaşacak ve burada, uluslararası aradan önce San Siro'da Hellas Verona'nın 2-2'lik berabere kalmasıyla kazanmayı hedefleyecekler.

İtalyan devleri, 29 Kasım'da Fiorentina ile yeni bir iç çatışma hazırlıkları başlamadan önce, dört gün sonra, Stade Pierre Mauroy'a kartlarda Lille ile karşılaşmak üzere Avrupa Ligi mücadelesine geri dönecekler.