Orlando Pirates koçu Zinnbauer'in oğlu Fabio'nun motorlu taşıt kazasından sonra hayatı için savaştığı bildirildi

Sea Robbers koçunun ne kadar süre uzakta kalacağı henüz bilinmiyor, bu arada takım Fadlu Davids tarafından bakılıyor

Sea Robbers koçunun ne kadar süre uzakta olacağı henüz bilinmiyor, bu arada takıma Fadlu Davids bakıyor.

Almanya'dan gelen haberlere göre Orlando Pirates teknik direktörü Josef Zinnbauer'in oğlu Fabio, bir motorlu taşıt kazasının ardından komada hayatı için mücadele ediyor.

Kazanın, Skoda olan Fabio'nun büyük bir kamyonla çarpışmasının ardından kısmen ezildiği sırada meydana geldiği bildirildi .

24 yaşındaki Fabio, kendisi de bir futbolcu ve Almanya'nın alt liglerinde, son olarak Mittelfranken bölge liginde Svg Steinachgrund'da oynuyordu.

Antrenör Zinnbauer, maç sonrası röportajında Kaizer Chiefs karşısında 3-0 MTN8 ilk yarı final galibiyetinin ardından havaalanına koşmak üzere olduğu hafta sonu birçok Korsan taraftarını şaşırttı. bir aile meselesiyle ilgilenmek için Almanya'ya eve gitmek için.

Korsanlar daha sonra koçlarının ani ayrılışını açıklayan bir açıklama yaptı :

“Maalesef, Bay Zinnbauer ve ailesine saygı duyduğumuz için oğlunun hastanede olduğunu söylemek dışında başka bir şey ifşa edemeyiz. Koç, bu zor dönemde ailesinin mahremiyetine saygı gösterilmesini talep etti. Yakında dönecek. "

Zinnbauer'in yokluğunda, Korsanlar, Çarşamba akşamı Bloemfontein Celtic'te yapılacak bir deplasman maçıyla başlayarak yardımcı antrenör Fadlu Davids tarafından yönetilecek.

Bunu takiben, Deniz Soyguncuları, Pazar günü öğleden sonra FNB Stadyumu'nda yapılması planlanan MTN8 yarı finallerinin ikinci ayağında Chiefs ile yarışacak.

Buccaneers, AmaZulu ve Stellenbosch FC'ye karşı beraberliklerle lig kampanyalarına yavaş bir başlangıç yaptılar, ancak Amakhosi'ye karşı moral artırıcı galibiyetlerinin ardından işleri halletmeye hazır görünüyorlardı.

Zinnbauer, önceki baş antrenör Milutin 'Micho' Sredojevic'in bundan birkaç ay önce ayrılmasının ardından, Aralık 2019'da Pirates'e geldi.

50 yaşındaki Alman, Soweto devlerini ligde üçüncü sıraya taşıdı ve bu sezon öncesinde bazı iyi anlaşmalarla Bucs'un onur mücadelesine yardımcı olmaya hazır görünüyordu.