Eski Madrid teknik direktörü Solari, yeni Amerika patronu

Arjantinli, Zidane'nin dönüşüne yol açmak için 2019'da Bernabeu'dan ayrıldıktan sonra ilk görevini üstlendi

olarak açıklandı

Arjantinli, Zidane'nin dönüşüne yol açmak için 2019'da Bernabeu'dan ayrıldığından beri ilk görevini üstlendi.

Meksika devleri Salı günü yaptığı açıklamada, Real Madrid'in eski teknik direktörü Santiago Solari'nin Club America'da yedek kulübesine döneceğini doğruladı.

Amerika , kulübün CONCACAF Şampiyonlar Ligi'nden ayrılmasını takiben Miguel Herrera'yı Los Angeles FC'nin elinde bıraktığı Noel öncesinden beri antrenörsüzdü.

Ve şimdi, Mart 2019'da Merengue ile bağlarını kesmeden önce Bernabeu'da hem genç hem de kıdemli seviyede oyuncu ve koç olarak on yıldan fazla zaman geçiren Solari'ye döndüler.

Liga MX tarafı yaptığı açıklamada, "Club America, Guardianes 2021 turnuvası öncesinde ilk takımın dizginlerini ele geçirmek için teknik direktör Santiago Solari ile bir anlaşmaya vardıklarını açıklayabilir" dedi.

Amerika başkanı Santiago Banos, "Solari'nin spor projemiz için mükemmel profile sahip olduğunu kabul ediyoruz.

"Bir oyuncu ve teknik direktör olarak kariyeri boyunca Amerika gibi tek hedefi şampiyonluk olan takımların taleplerini ve hedeflerini başarıyla gerçekleştirdi."

Inter , Atletico ve River Plate gibi profesyonel kariyerinde 2005-2010 yılları arasında Madrid'i bir oyuncu olarak temsil eden Arjantinli, 2013 yılında Cadete B seviyesinde İspanyol devlerinin gençlik bölümleriyle çalışmaya başladı.

2016'da Castilla besleyici takımını devralıncaya kadar Blanco yaş gruplarında yükseldi ve üçüncü kademe Segunda Division B'de iki sezon geçirdi.

Ve Zinedine Zidane'nin yedek kulübesinde Julen Lopetegui'nin yerine geçmesi, 2018-19 sezonuna sadece birkaç hafta kala kovulduğunda, Solari ilerlemek ve Madrid'i kampanyanın sonuna kadar görmek için mantıklı bir seçim olarak kabul edildi.

Yine de aynı yolu izleyen Fransız'ın aksine Solari, Bernabeu'da başarılı olamadı.

Mart 2019'da, görevinde beş aydan az bir süre kaldıktan sonra Arjantinli, Madrid'in Ajax'ın ellerinde Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde çıkmasının ardından görevinden alındı.

Şimdi koçluk kariyerine, sahadaki süresinin sonuna doğru Amerika'nın komşuları Atlante'de oynamış olmasına yabancı olmadığı Mexico City'de devam ediyor.