ISL Finali: Arindam Bhattacharya – Amrinder Singh – Altın Eldiven yarışı

ATK Mohun Bagan ve Mumbai Şehri kalecileri Altın Eldiven ödülü için mücadele edecek …

Contents

ATK Mohun Bagan ve Mumbai Şehri kalecileri Altın Eldiven ödülü için mücadele edecek …

Hindistan Süper Ligi'nin (ISL) yedinci sezonu, ATK Mohun Bagan'ın en büyük ödül için Mumbai City FC'yi aldığı final maçına geldi.

Mumbai City ISL League Winners Shield'ı ligin sonunda masanın zirvesinde kazanırken, ATK Mohun Bagan aynı sayıda puanla (40) ikinci sırada tamamladı ancak başa baş rekorunu geride bıraktı.

Final, sadece iki taraf arasındaki bir savaşa değil, aynı zamanda bir alt planda, Mumbai ve Mohun Bagan'ın iki koruyucusu – Amrinder Singh ve Arindam Bhattacharya – bu sezon Altın Eldiven ödülü için mücadele edecek.

Altın Eldiven ödülü nasıl belirlenir

Altın Eldiven, ligde kabul edilen gol başına en iyi dakikayı alan oyuncuya verilir. Yukarıdaki kriterde birden fazla oyuncunun berabere kalması durumunda, daha fazla temiz çarşaf sayısına sahip olan sorumlu kişi ödülü kazanır. Yukarıdaki iki kriterde birden fazla oyuncunun bir kez daha eşit olması durumunda, daha yüksek sayıda kurtarmaya sahip olan oyuncu Altın Eldiven kazanır.

Bir kalecinin ödüle hak kazanabilmesi için sezon boyunca ligde en az 540 dakika oynaması gerektiği unutulmamalıdır.

isl finali: arindam bhattacharya - amrinder singh - altın eldiven yarışı

İki yönlü yarış

Şu anda sadece ATK Mohun Bagan'ın Arindam Bhattacharya'sından biri ve Mumbai City FC'den Amrinder Singh ödülü kazanabilir. Bhattacharya şu anda, gol başına düşen en yüksek dakika oranı (116.47) ve ardından Singh'in yediği gol başına 110.5 dakika ile listelerde başı çekiyor. Her iki kaleci de bu sezon 22 maç oynadı ancak Bhattacharya toplam 1980 dakika oynadı, Singh 2010 dakika futbol oynadı.

Yapılan kurtarış sayısı açısından Islanders kalecisi, Bhattacharya'nın 55'ine kıyasla 58 kurtarış yaptığı için üstünlüğü yakaladı. Temiz çarşaflarda, ikisi de 10'ar tuttuğu için berabere kaldılar.

Bengalli gardiyan, sadece 17 gol attığı için yediği gol sayısı açısından da üstünlüğe sahip, Amrinder 20 gol kabul etti.

İki Hintli kaleci arasındaki heyecan verici bir savaş, prestijli ödül için mücadele ederken kartların üzerinde.

2016 yılında Amrinder Singh ödülü kazanmıştı. Arindam Bhattacharya ise geçen sezon Bengaluru FC sorumlusu Gurpreet Singh Sandhu'nun ardından ikinci sırada tamamladıktan sonra ödülü kaçırmıştı. Ama bu sefer pol pozisyonunda ve Altın Eldiven'i kazanmayı umacak.

Amrinder kazanırsa, Gurpreet Singh Sandhu'dan sonra ödülü iki kez kazanan ikinci kaleci olacak.