Sunil Chhetri: Odak noktası, ISL başladığında daha fit olmak ve hazır olmaktır

Forvet, biyo-baloncuğun içinde kalmanın oyuncular için kolay olmadığını kabul ediyor …

Forvet, bir biyo-balonda kalmanın oyuncular için kolay olmadığını kabul ediyor …

Hindistan Süper Ligi'nin (ISL) yaklaşan baskısı, oyunculara birçok zorluk çıkaracak. Tüm sezon, biyo-baloncuğun içinde kalması gereken oyuncular ve personel ile Goa'da yapılacak.

Sezon öncesi antrenman, gelen oyuncular için protokollerin karantinaya alınmasıyla da engellendi. Bengaluru FC kaptanı Sunil Chhetri, biyo-baloncuğun ortaya çıkardığı zorlukları kabul ediyor ve odak noktasının 20 Kasım'da sezon başladığında formda kalmak olduğunu söylüyor.

Hindistan uluslararası bir çevrimiçi etkileşim sırasında "Odak noktası şimdi daha zinde olmak ve sezona hazır olmak" dedi.

"Bu sezonda epeyce zorluk var. Kanteerava'da oynayamayacağız. Bu büyük bir hayal kırıklığı. Hayranlarımız oynadığımız her yere seyahat ediyor. Onlara sahip olmamak büyük bir özledim. Üstelik bir balonun içinde kalmak. kolay değil ama gerekli. Kabarcık (kurallar) çok katı. Ancak bir turnuva oynamak için ödenmesi gereken küçük bir bedel. Pek çok insan bizim yaptığımız avantajlardan yararlanmıyor. Daha geniş bir perspektiften bakıldığında, ne olduğumuz harika. Yapıyor. Yine de, bir balonun içinde beş ay kalmak kolay olmayacak. Tüm kurallara uymak için elimizden geleni yapacağız. "

Ancak Chhetri, Covid-19'un ülke çapındaki etkisine rağmen ISL sezonunun ilerlemesinden memnun.

"İnsanların temel şeyler için savaştığı bir ülkede. Bir turnuva oynamamıza izin veriliyor. Bu bizim için çok büyük bir şey. Ama şimdi iki hafta oldu. Her geçen gün işler daha da zorlaşacak. Tüm Hintli oyuncuları dirençli ve mantıklı olmaya çağırıyorum. Bir gün birisi kendini zayıf hissedecek ve takım olarak onu yukarı çekmemiz gerekiyor. Personelimiz çok destekleyici. Çok sıkı sıkıya bağlı bir aileyiz. Bu çok önemli hayatta kalma. "

36 yaşındaki oyuncu, takımların hazırlık için daha fazla zamanının olmasının daha iyi olacağını düşünüyor ve Bengaluru'nun henüz takım olarak eğitime başlamadığını bildiriyor.

"Takımla antrenman yapan dört yabancımız var. Ama yine de kalan üç kişiyi bekliyoruz. İki haftamız daha olsaydı daha iyi olurdu. Ama bu tüm takımlar için aynı. Yaklaşık 16 gün içinde başlıyoruz. İlk maçımız. Yine de tam takımla antrenmana başlamadık. Sonunda, tüm takım olarak antrenmana başladığımızda umarım büyük sakatlıklar yaşamazız. Bununla ilgilenmek zorundayız. "

Chhetri ayrıca, Hindistan Süper Ligi'nin (ISL) lig aşamasını kazanmanın, AFC Şampiyonlar Ligi grup aşaması yanaşmasını sağladığı için daha önemli olduğunu düşünüyor. FC Goa , geçen sezon lig etabını kazandıktan sonra bu kez Hindistan'ı AFC Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek.

"Takımımız için diyebilirim. Bu bir 'evet'. 18 tur oynadığınızda ve şampiyon olduğunuzda bu bir anlam ifade ediyor. FC Goa lig aşamasının galiplerini hak ediyordu. Bunu üç yıldan fazla bir süredir konuşuyoruz. Şimdi bu sefer 20 raunt olacak.Yani 20 raunttan sonra kim kazanırsa kazansın Hindistan'ın şampiyonu olmalı AFC Şampiyonlar Ligi spotu bizim için kesinlikle büyük bir motivasyon. Lig aşamasını gerçekten kazanmak ve o AFC noktasını almak istiyoruz, "

sunil chhetri: odak noktası, isl başladığında daha fit olmak ve hazır olmaktır

Ancak Chhetri, her seferinde bir adım atmaya odaklanıyor.

"Her kulüp bir kupa kazanmak ister. Ancak bir sezona başladığınızda gidip bir kupa kazanalım. Bu daha çok daha iyi bir takım olmakla ilgilidir. Ama aynı zamanda, kupa kazanmak istiyor ve istiyoruz. . (Şu anda), oyun bazında almak daha iyidir. "Dedi oyuncu.

ISL'de yıllar boyunca üretken grevcilerden biri oldu ve Bengaluru için belirleyici anlarda gol attı. Önceki kampanyada, yalnızca eski ISL şampiyonlarının en skorer ismi değil, aynı zamanda Hindistan'ın önde gelen golcüsüydü.

sunil chhetri: odak noktası, isl başladığında daha fit olmak ve hazır olmaktır

Chhetri, Mohun Bagan ve Doğu Bengal'in eklenmesinin ISL için büyük bir bonus olduğunu ve turnuvayı yalnızca daha rekabetçi hale getireceğini düşünüyor.

"Mohun Bagan ve Doğu Bengal'in gelmesi çok büyük bir şey. 19 yıldır Hint futbolunun içindeyim. Kulüpler devasa boyutta. ISL'de oynamak onlar için çok büyük bir şey. Ekleme ile çok rekabetçi olacak. Taraftarlarının stadyumda olmaması çok üzücü ama eminim seslerini duyuracaklar.

"İç saha avantajı söz konusu olduğunda, bu basımın tüm takımlar için eşit şartlarda bir oyun alanı olacağını düşünüyorum. Goa'nın bir avantajı olabilir, ancak taraftarlarına sahip olmayacaklar. Yani yine tüm kulüpler için eşit bir oyun sahası olacak. Koç istediği her şeyi aldı. Artık formda kalmak ve ona seçebileceği tüm kadroyu vermek sorumluluğu bizde. Bu yıl her zamankinden daha önemli olacak. Hepsine ihtiyacımız olacak. yaralanmalardan uzak durmak zorundayız ve bunu yaparsak iyi bir şansımız olur. "dedi.