Simba SC CEO'su Gonzalez rakip taraftarların saldırısına uğradığını iddia etti

İddia edilen saldırının Salı günü, Çarşamba Mapinduzi Kupası finalinden önce

İddia edilen saldırının Salı günü, Çarşamba Mapinduzi Kupası finalinden önce meydana geldiği söyleniyor.

Simba SC İcra Kurulu Başkanı Barbara Gonzalez, Salı gecesi Zanzibar'da geç bir eğitim seansının ardından saldırıya uğradığını iddia etti.

Mwanaspoti'ye göre Gonzalez, takımın antrenman seanslarını tamamladığı sırada Amaan Stadyumu'nda akşam namazını tamamladıktan sonra saldırganların kendisine saldırdığını iddia etti.

“Dua ederken, bazı insanlar gelip beni itmeye ve çekmeye başladı. Olaydan sonra yaralandım ”dedi.

CEO, konuyu Ng'ambo Polis karakoluna bildirdiğini ve davasının NGB / RB247 / 2021 olay defterine kaydedildiğini söyledi.

Bazı şüpheliler tutuklandı ve saldırı ve bedensel zarar verme niyetiyle ilgili bir davayı yanıtlamak için mahkemeye çıkarılmaları bekleniyor.

Mapinduzi Kupası'ndan önce, Simba ana tesis Amaan Stadyumu'ndayken Yanga Mao'da antrenman yapıyordu.

Başka bir röportajda "Bu eylem, Morogoro'da taraftarlarımıza rakiplerimiz tarafından saldırıya uğradığında birkaç ay sonra gerçekleşti" dedi . Bu sportmenliğe aykırı ve bu yüzden konuyu polise ihbar etme kararı aldık.

Yorum için ulaşıldığında, karakoldaki polisler muhabirleri Zanzibar Polis Komiseri Awadhi Juma Haji'ye yönlendirdi ve kendisi de konunun masasına henüz ulaşmadığını söyledi.

Hacı, "Ayrıntıları sormadıkça konuyu şimdilik almadım," dedi. “Belki de dava, diğer herhangi bir mesele gibi polisin elinde ele alınmıştır.

"Ancak sizi temin ederim, sorun oradaysa, sonuna kadar çözülecektir."

Yanga ve Simba, Mapinduzi Kupası finalinde bir araya geldi ve Timu ya Wanachi, 4-3 penaltı atışının ardından şampiyon oldu.

Simba, yenilgiden uzaklaştıklarını ve Caf Şampiyonlar Ligi grup aşaması görevlerinin yanı sıra Premier Lig şampiyonluk savunmasına odaklandıklarını zaten belirtti .