AFC Leopardları Batı bölgesinin bir parçası değil – Homeboyz başkanı Shimanyula

Yönetici ayrıca, suçlamalarının önümüzdeki

Yönetici ayrıca, suçlamalarının önümüzdeki kampanyada Kenya'nın en üst kademesinde bir güç olacağını belirtti.

Kakamega Homeboyz başkanı Cleophas Shimanyula memnuniyetle karşıladı Vihiga Birleşik Futbol için 'nin tanıtımına Kenya AFC belirterek, aynı zamanda Federasyonu (FKF) Premier Ligi'nde Leoparlar Batı bölgenin bir parçası değildir.

Vihiga merkezli kulüp, geçen sezon üst düzey uçuştan küme düşmüştü ve 2019-20 sezonunda en üst ligde oynayan All-Stars karşısında geri dönmeye çalışıyordu.

İlk ayağı 2-1 kazanmasına rağmen, Kisumu All-Stars, dönüş maçında 2-1 kaybettikleri için avantajı koruyamadı ve iki ayaklı ilişkiden sonra beraberlik 3-3'te sona erdi ve maç hakeminin sipariş vermesini istedi. Vihiga'nın galip geldiği cezalar için 5-3.

"Biz Premier Ligi'nde bizi temsil eden üç ekipleri var demektir çünkü Vihiga Birleşik promosyon Batı bölge için bir zevktir," Shimanyula Perşembe günü Hedefi anlattı.

"Şu anda üst sıralarda oynayan Nzoia Sugar , Kakamega Homeboyz ve Vihiga United var. AFC Leopards, Nairobi takımı olduğu ve Batı bölgesini temsil etmediği için listede yok."

"Maçımızı bir sonraki seviyeye taşımayı hedeflediğimiz için takıma ligde en iyileri diliyorum."

Vokal yöneticisi, suçlamalarının yeni sezonda yenilecek bir takım olacağına dair güvenini de dile getirdi.

Shimanyula, "Homeboyz yeni sezona hazır, ligde yenilecek bir takım olacaklar" dedi.

"Şampiyonluk için gerekenlere sahip oyunculardan oluşan çok rekabetçi bir takım oluşturduk. Takımların bize karşı oynaması kolay olmayacak, uzun bir gün geçirecekler.

"Hedefimiz sonuna kadar gitmek ve bu sezon ligi kazanmak; başarabileceğimize eminim. Geçen sezon yakındık ama işler oldu; bu sefer daha iyi olmak istiyoruz."

Terk edilen 2019/20 sezonunda Kakamega merkezli ekip, şampiyonayı taçlandıran Gor Mahia'nın arkasında 47 puanla ikinci sırada tamamladı.

Shimanyula, her transfer döneminde oyuncuları diğer takımlara kaptırsa da kulübünün bir güç olarak kalacağından övündü.

Kakamega merkezli kulüp, 10 Ağustos'ta transfer penceresinin açılmasından bu yana iki kulübün oyuncu ile uğraşmasının ardından orta saha oyuncusu Peter Thiong'o'yu rakipleri AFC Leopards'a kaybetti.

" KPL kulüplerini her zaman oyuncularla besledik, KPL'deki tek bir kulüp bile Homeboyz'dan bir oyuncuyla sözleşme imzalamadı.

"Harun [Shakava] ve Charles [Momanyi] 'yi daha önce Gor Mahia'ya kaybettik ama bu bizi etkilemedi, yine de son kampanyada masada ikinci bitirmeye devam ettik ve aslında sezon sonuna kadar oynanmıştı. unvanı kazanmalıydık.

"Çok güçlü bir akademimiz var, AFC Leopards veya Gor Mahia'nın bile sahip olduğumuz gibi bir akademisi yok, oyuncuları kaybetmekten korkmuyoruz, akademiden kaybedip yükseliyoruz ve onlar çok iyi uyuyorlar." Shimanyula bitirdi.