'Onlar için iyi' – Mourinho, Tottenham'ın Premier Lig'de büyük harcama yapanlarla eşleşemeyeceğini kabul ediyor

Tottenham patronu, Manchester City ve Liverpool gibi bütçeleri karşılayamayacağını bilerek mevcut işini kabul ettiğini söyledi

Contents

Tottenham patronu, Manchester City ve Liverpool'unki gibi bütçeleri karşılayamayacağını bilerek mevcut işini kabul ettiğini söyledi.

Jose Mourinho, Tottenham'ın finansal olarak Manchester City'den farklı bir yerde olduğunu kabul ediyor ve Spurs bu hafta sonu Premier Lig şampiyonluk favorilerini almaya hazırlanıyor.

Portekiz menajeri, Manchester City ve Liverpool gibi kulüplerin Spurs'tan farklı bütçelerle çalıştığını ve onlara zayıflıkları ele almak için daha fazla fırsat verdiğini söylüyor.

Mourinho'nun Spurs şu anda Premier Lig'de sekizinci sırada yer alıyor ve Şampiyonlar Ligi sıralamasının dördü.

Mourinho ne söyledi?

"Pep [Guardiola] ve Jurgen [Klopp], tabii ki dünyanın en iyi koçlarından ikisi ve Premier Lig. Her şeyi kazanmak isteyen iki kulüpteler, her şeyi kazanmak ve her şeyi kazanmak istiyorlar, her pozisyonda en iyi oyunculara sahip olmanız gerekiyor "dedi.

"Takım bir bilmecedir ve yaptıkları buydu ve Pep belirli bir anda bu parayı savunuculara harcaması gerektiğini düşünürse, bunu yaptı ve Jurgen Van Dijk ile aynı hissetti ve sonra Van Dijk olmadığında Yeter, çünkü başka bir kırılganlık hissediyordu, Alisson'u aldılar.

"Biliyor musun, bence bu inanılmaz ekonomik imkanlara sahip büyük kulüplerin bunu yaptığı bir şey. Şanslı onlar için iyi."

"Kulübe geldiğimde kulüp bana karşı çok açık ve çok dürüsttü. Şimdi durumumu diğer kulüplerle karşılaştırmaya çalışmayacağım çünkü kulüp benimle çok açıktı.

"Farklı bir gerçekliğe geleceğimi biliyordum. Büyük bir kulüp, buna şüphe yok, bir saniye değil, ama A veya B yarışmasını kazanmaya aday olup olmama açısından farklı bir profile sahip bir kulüp, bir kulübün çekle sorunları çözememesi.

"Kulüp, takımı geliştirmek için yaz aylarında olası çabaları gösterdi ve hiçbir şeyden şikayet etmiyorum, sadece işimi elimden gelenin en iyisini yapıyorum ve hepsi bu."

Tottenham'ı Mourinho'nun altında kim imzaladı?

Kulüp bu yaz dört büyük transferi tamamlayarak Pierre-Emil Hojbjerg, Matt Doherty, Sergio Reguilon ve Joe Rodon gibi oyuncuları bu yaz yaklaşık 64 milyon sterline getirdi.

Ek olarak, kulüp Gareth Bale'i tekrar kulübe getirmek için bir anlaşma yaptı ve Galler'in yıldızı Spurs'a Real Madrid'den kiralık olarak katıldı.

Ancak, kanat oyuncusu Londra'ya dönüşünde bir etki yaratmak için mücadele ederken , Bale anlaşması henüz tam anlamıyla sonuçlanmadı.

Mourinho, geçtiğimiz günlerde Bale'ye bir yumruk attı ve ileriye dönük Instagram gönderisinin "tamamen yanlış" olduğunu ve ileride iyi bir eğitimden keyif aldığını bildirdikten sonra "gönderi ile gerçek arasında bir çelişki" olduğunu söyledi.

Ancak Mourinho'ya göre, Bale buna dahil olmamayı ve bir sakatlığın taranmasını istemişti.