Eksik Ntuli transfer söylentilerine yanıt veriyor ve neden AmaZulu

Oyuncu,

için oynamadığını açıklıyor

Durban takımının geçen sezonun önde gelen golcüsünün, oyuncunun kendisinin de açıkladığı gibi, henüz herhangi bir aksiyonda yer almaması için iyi bir neden var.

AmaZulu nişancı Bongi Ntuli, Durban merkezli Premier Soccer League ( PSL ) kulübüne olan bağlılığını yineledi.

Usuthu, Sandile Zungu'nun takımı devralmasının ardından bu sezon bazı büyük isim anlaşmalarıyla desteklendi.

Bunlar arasında Çarşamba akşamı Black Leopards karşısında 2-0 galibiyete sahip olan Luvuyo Memela ile Siphiwe Tshabalala, Augustine Mulenga, Xola Mlambo ve Siphesihle Mthembu gibi isimler yer alıyor.

Bu arada, geçtiğimiz sezon Usuthu liginin en çok gol atan oyuncusu olan Ntuli, 20 golünün 13'ünü atarak bu dönem henüz aksiyonda görülmedi.

Bir kez Mamelodi Sundowns forvetinin Gauteng'in bazı büyük kulüplerinin radarında olduğuna dair spekülasyonlar var ve ispatlanmamış söylentilere rağmen Orlando Pirates'den bahsedildi.

Ancak, Sowetan ile yaptığı bir röportajda, oyuncu kendisini AmaZulu'da kaldığını ve mevcut transfer penceresinde ayrılmadığını gördüğünü açıkça belirtti.

Onu kenarda tutan bir yaralanma olduğunu söylüyor.

"Şu anda yaralandım" diye açıkladı Ntuli. "Sol ayağımı kırdım. Bu sakatlığı sezon öncesi yaşadım.

"Doktorlar önümüzdeki üç hafta içinde iyi olacağımı söylediler. Yaralanma, insanların beni takımla görmemelerinin tek nedeni.

Eski Platin Yıldızlar ve Altın Oklar görevlisi, "Transfer talebiyle ilgili hiçbir gerçek yok" dedi. "Kulüpte çok mutluyum. Tüm bunları gazetelerde okudum ve transfer talebinde bulunmadım. AmaZulu benim için bir aile gibidir ve kariyerime burada devam etmek istiyorum. "

Geçtiğimiz sezon, daha önce tutarlı olan ancak üretken bir forvet olmayan Ntuli için göze çarpıyordu. 2019/20 sezonunda 13 gol attığı sezondan önce, bir lig sezonundaki en iyi golü yedi oldu.

Tüm üst düzey yarışmalarda 199 maçta 60 gol attı ve 14 asist kaydetti .

Amazulu'nun bir sonraki maçı 22 Kasım'da Mamelodi Sundowns'a uzakta.