'İnsanlar her şeyi yok etmek istiyor' – Man City patronu Guardiola, Marsilya

İspanyol, Premier Lig kampanyasına kayıtsız bir başlangıcın ortasında, kendi tarafını Avrupa'da çok ihtiyaç duyulan bir zafere götürdü

'ü kazandıktan sonra eleştirmenlerle mücadele ediyor

İspanyol, Premier Lig kampanyasına kayıtsız bir başlangıcın ortasında, kendi tarafını Avrupa'da çok ihtiyaç duyulan bir zafere götürdü.

Manchester City menajeri Pep Guardiola, 2020-21 sezonuna kayıtsız bir başlangıç yaptıktan sonra tarafının eleştirileri kabul etmek zorunda kalacağını söyledi.

City, Leicester City'ye iki galibiyet, iki beraberlik ve 5-2 mağlubiyetle başlayan kampanyanın ardından Premier Lig'de 13. sırada yer alıyor.

Takımın Şampiyonlar Ligi mücadelesi , geçen hafta Porto karşısında 3-1 galibiyet ve ardından Salı günü Marsilya'da 3-0 galibiyetle daha iyi bir başlangıç yaptı.

Ferran Torres, İlkay Gündoğan ve Raheem Sterling Stade Velodrome'da Guardiola'nın adamları C Grubu'nun başına geçerken gol attılar.

Guardiola'nın lig sezonuna baş antrenör olarak en kötü başlangıcını yaptıktan sonra birçok eleştiriyle karşılaşan City için bu önemli bir sonuçtu .

İspanyol, tarafının neden ateş altında olduğunu anladığını söyledi – bu sezon şartlar işleri daha da zorlaştırsa bile.

Guardiola, BT Sport'a "Eleştiriyi kabul etmeliyiz" dedi. "Her üç günde bir oynuyoruz, kazandığınızda iyi olur, ancak eğer yoksa insanlar her şeyi yok etmek istemez.

"Ama bu başkan ve herkesin anlayışı ile ilgili. Eleştirinin bir kısmı doğruydu, ama bunu kabul etmelisiniz. Bu bizim işimizin bir parçası.

"Hazırlık eksikliği, sakatlıklar ve Covid-19 ile geçen ay nereden geldiğimizle ilgili ama Şampiyonlar Ligi şu anda iyi bir yerde. Eminim bu tutarlılığı bulacağız."

Guardiola, geçen sezonun Ligue 1 ikincilerini kapsamlı bir şekilde mağlup ettikleri bir gecede City'nin performansından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Guardiola, "Gerçekten iyi oynadık, fazla bir şeyden taviz vermedik ve kontrol bizde, sabırlı ve topsuz saldırgandık," diye ekledi. "Performans ve sonuçtan o kadar memnunum ki, kazanmak her zaman zor.

"Her iki tarafta da oynayabiliriz, sahayı uzatmak için yüksek ve geniş oynamaya çalıştık. Raheem Sterling olağanüstü biriydi, Phil [Foden]. Takımı görene kadar arkada beş oynamalarını beklemiyorduk. Porto aynıydı, arkada beşe karşı oynadığımız kadar kontrolü ve ritmi elimize almaya başladık.

"Savunmada çok kararlıydık. Aymeric [Laporte] iyiydi, Kyle [Walker] birlikte olduğumuzdan beri en iyi formda, Oleksandr [Zinchenko] bize yardım etti, John [Stones] iyi dakikalar oynadı. Çok memnunum oynadığımız şekilde. "