Seema, işin aksamasına rağmen Chippa'yı suçlamayı reddediyor, Eymael fiasco

Eski Orlando Pirates kaptanı, Chilli Boys

Eski Orlando Pirates kaptanı, Chilli Boys tarafından görevinden alındıktan yedi gün sonra Black Leopards'da yeni bir eve kavuştu.

Yeni Black Leopards yardımcı koçu Lehlohonolo Seema, eski kulübü Chippa United tarafından iş güvenliği güvencesi aldıktan sonra "kızgın" olmadığını, sadece kovulacağını ve derhal tartışmalı Luc Eymael ile değiştirileceğini söyledi.

Seema, Chippa sahibi Siviwe Mpengesi tarafından işinin güvende olduğunu garanti ettikten sonra, bir gün sonra askıya alındı ve ardından çıkış kapısı gösterildi.

Chippa United tarafından kovulma şekli onu hayal kırıklığına uğratabilir ve aynı zamanda isminin tartışmalı halefi Eymael'in işe alımını çevreleyen efsaneye sürüklenmesine neden olabilirdi.

Ancak Belçikalı'nın ataması, Tanzanya'da Genç Afrikalılar koçu olarak görev yaptığı sırada yaptığı iddia edilen ırkçı ifadelere karşı kamuoyunun öfkesini takiben 24 saat içinde tersine döndü.

Bununla birlikte, Seema'nın adı, Eymael'in halefi olarak belirgin bir şekilde bahsedildiği için, eski Lesotho kaptanı, yeni rolüne odaklanırken hiçbir kin tutmuyor.

"Hayır, bunu yapmakta zorlanmıyorum, çünkü futbolda sonuçlar gelmiyorsa, bir koç olarak meydan okurcasına bir şeylerin değişmesi gerektiğini biliyorsunuz ve ne yazık ki futbolda ilk önce koç olmak zorunda. kurşun, ”Seema Far Post'a söyledi .

“Hiç kızgın değilim ve bu fırsat için sonsuza kadar minnettar olacağım, ama bu futbol. Hepsinin en iyisini diliyorum ama şimdi Siyah Leoparlardayım, tüm enerjim ve odak noktam burada Leopardlar.

"Futbolda her şey mümkün, koç 'Styles' Phumo, ruhu huzur içinde yatsın, sana her zaman bir koç olarak işe alındığın gün kovulduğunu söylerdi, bu yüzden mutluyum."

Seema, yeni bir meydan okumaya zaten hazır olduğunu ve Leopards başkanı David Thidiela'nın Dylan Kerr'in arka odadaki personelinin bir parçası olarak kulübe katılmasını istediğinde iki kez düşünmesine gerek olmadığını söyledi.

Seema, "Beni ne ikna etti?" Diye devam etti. "Benim bir işim yoktu, yani başkan sana bir iş veriyorum dediyse, yapacak ikna edici bir şey yok.

“Futbolda çalışmak her zaman iyidir ve şimdi burada Black Leopards'dayım, ona doğrudan yardımcı olan koç Dee [Kerr] ve Bay Morgan [Shivambu] ile birlikte çalışacağım.

“Futbolda çalışmak garip bir şey, çünkü Chippa'dan yeni ayrıldığım için ailemle Noel'in tadını çıkaracağımı düşünmüştüm ama maalesef başkanın onun bir parçası olmamı istediğini söylemesi ile kısa kesildi. teknik ekip.

Her zaman söylediğim gibi, herkesle çalışabilirim. Tüm yol boyunca Koç Dee bize rehberlik edecek, yapmam gereken şey koçu sonuna kadar desteklemek. İş ahlakım, kendime inanıyorum ve ne yapmamı isterse onu her zaman destekleyeceğim ve birlikte çalışacağım. ”

Seema, baş antrenör olarak ilk işi olan Chippa'da beş ay sürdü.