'Sezonun en iyi maçımız' – Koeman, Juventus

Blaugrana, baş antrenörü

'e karşı galibiyetten sonra Barcelona'yı övdü

Blaugrana, baş antrenörlerinin sevincine göre Avrupa'da arka arkaya galibiyetler elde etti.

Ronald Koeman, Barcelona'nın Juventus'ta deplasmanda kazandığı 2-0 Şampiyonlar Ligi zaferini "sezonun en iyi maçı" olarak nitelendirdi.

Barca, hafta sonu Clasico yenilgisinden Real Madrid'e geri döndü ve Ousmane Dembele ve stopaj zamanı Lionel Messi'nin penaltı ile arka arkaya G Grubu galibiyetleri elde etti.

Juve, Katalan devlerine karşı hedefe bir atış kaydetmeyi başaramadı ve kendi tarafının işlerini nasıl yürüttüğünden etkilenirken, Koeman oyunu sonuçta yaptıklarından daha önce tamamlamaları gerektiğini hissetti.

Gazetecilere "Bu, tüm sezon boyunca en iyi maçımızdı" dedi. "Bu, önemli bir Avrupa yakasına karşı büyük bir galibiyet ve biz empoze etmeye çalıştığımız futbolu oynayabildik.

"Arkadaki üç kişiyle oynamamızı, sahanın ortasında fazladan bir adam ilerletmemizi istedim. Bu, çok fazla gol şansı yarattığımız anlamına geliyordu ve açıkçası maçı çok daha erken bitirmemiz gerektiğini düşünüyorum. .

"Oynadığımız futboldan, sonuçtan ve özellikle takımımın gösterdiği karakterden çok memnunum."

Barca, Juve'den 227 daha fazla geçiş yaparak ve yüzde 59'a sahip olmanın tadını çıkararak baştan sona baskındı.

Geçiş girişimlerinin yüzde 94,5'ini tamamlayan Sergi Roberto, performansın tutarlı bir şekilde karşılamaya çalışmaları gereken bir standart oluşturduğunu söylüyor.

"Oyunlara hakim olan, topa sahip olan, iyi savunan ve oraya gidiyoruz bir Barcelona tarafı olmak istiyoruz" dedi. "Yeni bir koçumuz var ve bu sürekli gelişecek.

"İki maçtan altı sayı almak önemlidir. Bu sadece iki gollü bir galibiyet ama çok daha fazlası olabilirdi.

"Bazı şanslar içeri girmek istemedi, ancak genel olarak memnunuz. Hayati olan şey, sürekli olarak bu fırsatları yaratmaktır."

Şampiyonlar Ligi galibiyetlerine rağmen Barcelona, La Liga'da lider Real Sociedad'ın yedi puan gerisinde 12. sırada mücadele ediyor, ancak elinde iki maç var.

Bir sonraki lig maçları Cumartesi günü Deportivo Alaves ile karşılaşacak.