Gana kalecisi Danlad, yaş hile suçlamalarının ardından dehşete düştü

Asante Kotoko atış durdurucu, yasadışı bir şekilde yaşlı

Asante Kotoko silah durdurucu, yasadışı olarak yaşını düşürdüğü iddialarına tepki gösterdi.

Gana kalecisi Danlad İbrahim, yaş hile yaptığı suçlamalarıyla öfkelendi.

Atış durdurucu ilk olarak 2017'de, o zamanlar ekibin en genç üyesi olan 14 yaşında Hindistan'daki U17 Dünya Kupası'nda Gana'yı temsil ettiğinde manşetlere çıktı.

İki yıl sonra Nijer'deki Afcon'da oynayan Gana U20 takımına mezun oldu ve bu ayın başlarında Tanzanya'da Siyah Uydular galip geldiği için bu yıl tekrar turnuvaya geri döndü.

Kısa süre önce Asante Kotoko'dan Kral Faysal'a kredi geçişini tamamlayan Danlad, Untoldstories TV GH'ye "17 Yaş Altı Dünya Kupası'na gittiğimizde ve evdeki insanlar beni yaş hile yapmakla suçluyordu" dedi.

"Kendimi çok kötü hissediyordum çünkü ülkem için savaşıyordum ve halkım bunu bana sosyal medyada ve her yerde yapıyor.

“Beni etkiledi ve Mali'ye karşı oynadığımız maçta, hatta hata yaptığımı ve rekabette elendiğimizi gösterdi.

Ama şimdi Neymar'ın her zaman söylediği gibi eleştirinin işin bir parçası olduğunu kabul etmeye başladım. Yani şimdi insanlar bana karşı bu suçlamaları yaptığında beni hiç endişelendirmiyor. "

U17 Dünya Kupası'nda Gana, kıtadaki mevkidaşları Mali'ye 2-1 yenilmeden önce çeyrek finale yükseldi, galibiyet golü Danlad'ın hatasıydı.

"Bazen yağmurlarda oynarken eldivenler çok ıslanır ve kayganlaşır," dedi Danlad, Gana'nın o sırada ortadan kaldırılmasının ardından yaptığı maliyetli hatası için.

Topu dışarı itmeye karar verdim çünkü onu ele geçirme şansını kullanmak istemedim. Topun arkasında çok fazla güç yoktu ve topun hareketini iyi alamadım.

Takımın bu aşamayı geçememesi beni çok üzüyor. Bu yarışmada Gana ismini yükseklere çıkarma planlarımız vardı ama olmadı. Yaptığım hata için özür dilerim. "

Danlad'ın Tanzanya'daki iyi performansı, onu Turnuvanın Kalecisi olarak yargıladı.

Gana'ya döndüğünde, Steadfast FC hücum oyuncusu Abdul Fatawu Issahaku ve Dreams FC sağ bek Philemon Baffour ile birlikte, Güney Afrika ve Sao Tome ve Principe ile yaklaşan Afcon eleme maçları öncesinde batı Afrikalıların kıdemli kadrosuna seçildi.