'Katar'da gelmiş geçmiş en iyi Dünya Kupası'nı göreceğiz' – FIFA Başkanı Gianni Infantino

FIFA üstünlüğü, Dünya Kupası'nın gelecek yıl stadyumlarda dolaşan taraftarlarla yapılacağını düşünüyor …

FIFA'nın üstünlüğü, Dünya Kupası'nın önümüzdeki yıl stadyumlarda dolaşan taraftarlarla yapılacağını düşünüyor …

FIFA Başkanı Gianni Infantino, taraftarları dünyanın dört bir yanındaki stadyumlardan tamamen uzak tutmaya devam eden küresel Covid-19 salgınının ortasında, 2022 Dünya Kupası ev sahibi Katar'ın gerisinde kaldı.

Infantino, Katar'ın bu yılın başlarında Kulüpler Dünya Kupası gibi etkinlikleri yüzde 30 katılımla düzenleyerek salgınla mücadele kabiliyetini çoktan kanıtladığına inanıyor. İsviçreli-İtalyan, 2022 baskısının şimdiye kadarki en iyi Dünya Kupası olacağını öne sürdü.

Infantino, FIFA Konseyi'nden sonra bir medya etkileşiminde, "Kasım, Aralık 2022'de Katar'da şimdiye kadarki en iyi Dünya Kupası'nı göreceğiz. Şimdiye kadarki en iyi Dünya Kupası, dolu stadyumların olduğu bir Dünya Kupası anlamına geliyor. Bundan yüzde 100 eminim." geçen hafta görüşme.

"Bundan yüzde 100 eminim çünkü en zor dönemlerden birinde, Katar'daki Kulüpler Dünya Kupası'nı sağlıklı ve güvenli bir ortamda yüzde 30'luk stadyum doluluğu ile nasıl organize edebileceğimize şahit olduk."

Ayrıca, FIFA'nın Katar Hükümeti ve Yüksek Teslimat ve Miras Komitesi (SC) ile sürekli temas halinde olduğunu ve Orta Doğu ülkesinde sunulan tesislerden etkilendiğini açıkladı.

"Sağlık Bakanı (Dr Hanan Mohamed Al Kuwari), Majesteleri Emir (Şeyh Tamim bin Hamad al-Thani) ve Başbakan (Şeyh Halid bin Halife bin Abdülaziz el Tani) ile görüşüyorum. Bu konuları tartışıyoruz ve Katar'da uygulananlar kesinlikle bir sanat harikası. "

Pek çok ülkede aşılama dürtüsünün başladığını da ekleyen Infantino, salgının 2022 Dünya Kupası'ndan çok önce sona ereceği konusunda olumlu.

'katar'da gelmiş geçmiş en iyi dünya kupası'nı göreceğiz' - fifa başkanı gianni infantino

"İleriye baktığımızda, daha da önemlisi, aşı dünya çapında yeni başladı. Yaklaşık bir hafta önce bana yaklaşık iki buçuk milyar aşı olduğu söylendi. Şimdi dünyada yaklaşık yedi veya sekiz milyar insanız. Belki de herkes aşı olmak istemiyor ama umarım aşıların yüzde 95'in üzerinde oldukça etkili olduğunu anlıyoruz. Yani herkesin aşı olma fırsatı bulması ve bu Covid'den bir kez ve umarım kurtulmamız birkaç aylık bir soru. hepsi için."

"Ancak Katar ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Dr. Tederos (DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus) ve ekibindeki birçok hükümet yetkilisiyle konuştuğum için, aşılar sayesinde her şeyin gerçekleşeceğine inanıyorum. sırayla ve Dünya Kupası harika olacak.

Aynı zamanda, benzeri görülmemiş bir salgınla mücadele etmek zorunda kalmasına rağmen Katar'ın dört yıllık küresel fanteziye hazırlık ve hazırlığını övme fırsatı da buldu. Katar'ın titiz planlaması, salgın nedeniyle yavaşlatılmasına rağmen 2022 Dünya Kupası projelerine yönelik çalışmaların zarar görmemesi anlamına geldi.

'katar'da gelmiş geçmiş en iyi dünya kupası'nı göreceğiz' - fifa başkanı gianni infantino

Tüm projeler zamanında ve turnuva için planlanan sekiz mekanın dördünü şimdiden açtılar (dördü açıldı, bir diğeri hazır ve açılmak için bekliyor, diğer üçünde yüzde 80 iş tamamlandı ve 41 eğitim sahası zaten tamamlandı).

"Ve yeterince sık vurgulanmayan bir şey daha eklememe izin verin – Covid krizine rağmen, her şeyin durduğu bir yıldan beri Katar'da çalışmalar devam ediyor. Sadece stadyumlar açısından değil, aynı zamanda ayrıca daha genel olarak tüm altyapı ve bu oldukça şaşırtıcı çünkü farklı projelerde neredeyse hiç gecikmemiz yok ki bu da inanılmaz bir başarı.

"Ve şu anda, turnuvaları ve etkinlikleri gözlemleyen bu dünyada 20-25 yıldan fazla bir süredir, bir yıldan fazla bir süre önce Katar kadar hazır bir ülke görmedim. Bu nedenle, buraya gelecek herkesin Katar tüm Körfez bölgesine gelecek – çünkü burada birkaç gün, orada da birkaç gün kalabilirsiniz.

"Bir karşılama yerine ve harika bir Dünya Kupası'na şahit olacaklar."