Lautaro MartÃnez röportajı

Inter Milan'ın 23 yaşındaki forvet oyuncusu UEFA.com'a "Arjantin'de tutkuyla doğdunuz" dedi.

Contents

Inter Milan üst üste üçüncü sezon için UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına dönerken, forvet Lautaro Martínez, UEFA.com'a Arjantin'in rekabete katkısı ve 23 yaşındaki oyuncunun kulübe yerleşmesine yardımcı olan Inter harikası hakkında konuştu. .

Inter'in grup aşaması programı


Arjantinli oyuncuları başarılı olmaya iten şey

Lautaro'nun Slavia'ya karşı skorunu izleyin

Arjantin'de tutkuyla, adanmışlıkla, yürekten doğarsınız ve bu her zaman hangi futbol ligine gidersek gidelim almaya çalıştığımız bir şey. Ligleri takip edip maçları izlerseniz Arjantin'de de görebilirsiniz. Aynı şey milli takım için de geçerli. Her zaman bunu göstermeye çalışıyoruz.

Yetenek önce gelir. Bu doğduğunuz bir şey. Tabii onu da beslemelisin. Ve cesaret ikinci sırada gelir – fiziksel ve zihinsel olarak üstün gelir ve yolunuza çıkabilecek tüm engellere karşı savaşmaya çalışır.

Lionel Messi hakkında

Leo'yu, Arjantin milli takımı için takım arkadaşı olduğumuz zamanlardan, onunla karşı karşıya gelmekten daha çok tanıyorum. Geçmişte söyledim ve şimdi ve gelecekte tekrar söyleyeceğim: o dünyanın en iyi oyuncusu. Arjantinli olması bizim için gurur kaynağı ve her zaman ondan öğrenmeye çalışıyoruz. Benim için başka bir seviyede – oyunu farklı bir şekilde anlıyor ve her zaman herkesten bir adım önde.

Inter'in 2010 UEFA Şampiyonlar Ligi final galibiyetini izleme hakkında

2010 final highlights: Inter 2-0 Bayern

2010 finalinde öne çıkanlar: Inter 2-0 Bayern

Arjantin'de ailemle evde izlediğimi hatırlıyorum. Bu çok önemliydi çünkü o takımda çok sayıda Arjantinli oyuncu vardı ve kulüp için çok önemli bir galibiyetti. Diego Milito iki golü de attı? Evet bu doğru. Diego, ülkemizde çok önemli bir kişi ve futbolcu ve onunla [Racing Club'da] oynayabildim ve çok keyif aldım. Arjantin'de kesinlikle çok fazla Inter taraftarı var çünkü bu kulüpte birçok Arjantinli oyuncu var.

Inter akıl hocası Javier Zanetti hakkında

Javier çok önemli bir Inter adamı ve bizim için de [oyuncular] çünkü bu kulüpte yaşadığı her şeyi bize aktarıyor. İtalya'ya ilk geldiğimde bunu bana yaptı. Ne zaman bir şeye ihtiyacım olsa, her zaman bana yardım etmeye çalıştı. Her zaman kulak verir ve nasıl olduğumu sorar ya da ihtiyacım olabilecek herhangi bir şeye yardım eder. Kulübün içinde ve dışında da iyi olduğumdan emin olmak için her zaman orada. Her şeyden önce, geldiğimde, kulübün ne anlama geldiği ve nasıl antrenman yaptığımızla bana dil konusunda yardımcı oldu. Bu konularda çok önemliydi, bu yüzden ona her zaman minnettar olacağım. Buraya geldiğimde bana gerçekten yardım etti.