Bafana Bafana: Grobler, 'ülke için yeterince şey yapmadığını' düşünüyor

Ülkesi için on yıldan uzun süredir sadece bir avuç maçla, SuperSport forvet milli takım için daha fazlasını yapabileceğini itiraf ediyor

On yıldan uzun süredir ülkesi için sadece bir avuç maçla, SuperSport forvet, milli takım için daha fazlasını yapabileceğini itiraf ediyor

SuperSport United nişancısı Bradley Grobler, uluslararası sahnede adaletini yerine getirmediğine inanıyor ve bunu düzeltmeye kararlı.

Grobler, ilki Cuma günü Durban'da, ardından Pazartesi günü Port Elizabeth izleyen arka arkaya 2022 Afrika Uluslar Kupası elemelerinde Sao Tome ve Principe ile mücadele edecek Bafana Bafana kadrosunda yer alıyor.

Matsatsantsa forvet, geçen sezon 14 lig golü ve kupadaki üç golle olağanüstü formdaydı. Bu sezon şimdiden tüm yarışmalarda üç kez net bulmuştur ve şimdi bu formu uluslararası sahneye taşımaya kararlıdır.

32 yaşındaki Sowetan'ın aktardığı gibi, "Ülkem için yeterince şey yapmadığımı hissediyorum ve bunu geliştirmek istediğim bir şey var." Dedi .

"Milli takım formasını giymek bir ayrıcalık ve eğer sakatlanmadan çok maç oynayabilirsem, o zaman Bafana için düzenli olma şansım yüksek.

"Bafana kapısını çalıyorum ve ekibin bir parçası olmak ve onu oradan almak istiyorum. Bitmemiş işlerim olduğunu hissediyorum ve ülkem için daha fazlasını yapmak istiyorum."

Sakatlıklar gerçekten de Grobler'ı geri çekti ve tüm yeteneklerine rağmen, kariyerinde her sezon, sürekli bir gol atma döneminden hiç hoşlanmadı.

Ve Zimbabwe'ye karşı bir hazırlık maçında gol atarak Bafana'nın ilk çıkışını yaptığı 2011 yılına kadar geriye gitmek gerekiyor. Diğer tek uluslararası golü de beş yıl sonra Mozambik'e karşı bir hazırlık maçıydı ve toplamda milli takım için sadece yedi kez oynadı.

Dolayısıyla, kariyerinin sonlarında en iyi gol atma formunu bulan bir oyuncu için kesinlikle bitmemiş bir iş gibi görünüyor.

Daha önceOrlando Pirates'e taşınmasıyla bağlantılı olan Grobler, başkalarını oyuna getirme konusunda da mükemmel ve kutu içinde ve çevresinde bazı akıllı dokunuşlar sergiliyor.

Başlangıç dizilişinde yer almak için Kermit Erasmus, Percy Tau, Thabiso Kutumela ve Luther Singh gibi isimlerle yarışacak.