Gana, Sudan'ın

Blacks Stars, bu ayın başlarında Falcons'a olan kaybından olumsuz etkilendi

yenilgisinden sonra Fifa dünya sıralamasında darbe aldı

Blacks Stars, bu ayın başlarında Falcons'a olan kaybından olumsuz etkilendi.

Gana'nın Sudan'a olan sersemletici kaybı, Kara Yıldızların gagalama düzenini dört sayıya düşürmesiyle, ülkenin Fifa dünya sıralamasındaki duruşunu olumsuz etkiledi.

2022 Afrika Uluslar Kupası elemelerinde Falcons karşısında 2-0 ev sahibi galibiyet kaydettikten beş gün sonra, Mohamed Abdelrahman'ın sakatlanma zamanı çabası evine 1-0 galibiyet sağladığından CK Akonnor'un tarafı Omdurman'daki ters fikstürde şok yaşadı. yan.

O dönemde Gana dünya sıralamasında 48. sıradayken Sudan 128. sıradaydı.

Bununla birlikte, son sıralamada Gana, dünyada İlk 50'den 52. sıraya yükseldi. Black Stars'ın kaybı, Sudan'ın bir basamak yükselerek 127. sıraya yükselmesiyle elde ettiği kazançtı.

Gana'nın yeni konumu onları Kosta Rika (51) ve Yunanistan (53) arasında görüyor. Kıta düzeyinde, Siyah Yıldızlar Afrika'nın İlk 10'unda Mali (57) ve Burkina Faso'nun (58) hemen önünde, altıncıdan sekizinci sıraya iki sıra düştü.

Senegal (20), Tunus (26) ve Cezayir (31) kıtada hala liderlik ederken, onu Nijerya (35), Fas (35), Mısır (49) ve Kamerun (50) izliyor.

Dünya masasına dönüldüğünde, ilk altı arasında değişiklik olmadı, çünkü Belçika hala dünyanın bir numaralı ülkesi olarak liderlik ediyor, onu Fransa , Brezilya , İngiltere , Portekiz ve İspanya izliyor.

Arjantin bir sıra yükselerek yedinci sıraya yükseldi ve Uruguay'ı bir sıra geriden sekizinci sıraya çıkardı. Meksika (dokuzuncu) ve İtalya (onuncu), ilk 10'a girmek için iki sıra yükseldi.

Kasım 2019'da Kwasi Appiah liderliğindeki Gana sıralamada 47. sıraya yerleşti.

Gana, Mart 2021'de bir sonraki uluslararası ara gelene kadar eyleme dönmeyecek, bir sonraki maçları Güney Afrika'ya (deplasmanda) ve Sao Tome ve Principe'ye (ev sahibi) Afcon 2022 elemelerinde düzeltilecek.

Sıralamanın Ağustos 1993'teki başlangıcından bu yana Gana'nın en yüksek sıralaması, Şubat 2008'de 14. sırada kalırken, en kötü sıralaması Haziran 2004'te ulaşılan 89'du.

Bir sonraki sıralamalar 10 Aralık'ta yayınlanacak.