'BAE ve Umman'a karşı oynanan maçlar faydalı olacak' – Pritam Kotal, Dünya Kupası elemeleri

Geri kalan Dünya Kupası eleme maçlarından geriye kalan gözler maksimum puan …

öncesinde hazırlık maçları düzenlediği için AIFF'e övgüde bulundu.

Bekleyen gözler, kalan Dünya Kupası eleme maçlarından maksimum puanlar …

Pritam Kotal, bu sezon Hindistan Süper Ligi'nde (ISL) ilk sezonunda ATK Mohun Bagan ile iyi bir gezi yaptı. Yine de, Denizciler finalde Mumbai City'ye kaybettikten sonra şampiyonluğu bir bıyıkla kaçırdıklarından, kampanya Bengalli savunma oyuncusu için bir hayal kırıklığı oldu.

Şu anda Hindistan milli takımıyla Dubai'de bulunan Kotal, Umman ve BAE ile yapılacak hazırlık maçlarında milli takım için ileriye bakmak ve başarılı olmak istiyor.

27 yaşındaki savunma oyuncusu, uzun bir süre sonra ulusal renklere bürünmekten mutluluk duyuyor ve hazırlık maçlarını düzenlediği için Tüm Hindistan Futbol Federasyonu'na (AIFF) teşekkür etti.

"Biz dizilmiş iki önemli maçları var," Kotal Hedefi anlattı. "Bu maçlarda iyi oynamalıyız. Neredeyse bir buçuk yıl sonra ulusal bir kamptayız. Pandeminin ortasında kampı düzenlediklerini AIFF'e borçluyuz. Şimdi bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz, çünkü biz Haziran ayında üç Dünya Kupası elemeleri var. Bu kısa bir kamp ve bu kesinlikle takım oluşturma ve takım anlayışına yardımcı olacak.

"Kampta birçok yeni yüz de var, bu yüzden ne kadar hızlı bir ritme girip birbirimizi anlarsak bizim için o kadar iyi. BAE ve Umman'a karşı maçlar çok yardımcı olacak. Bu üç maçtan en yüksek değeri almalıyız. . Hedef, en azından AFC Asya Kupası'nın üçüncü turuna katılmaya hak kazanmak. "

'bae ve umman'a karşı oynanan maçlar faydalı olacak' - pritam kotal, dünya kupası elemeleri

Savunmacı, Mumbai Şehri'ni hem ISL League Winners Shield'ı hem de şampiyonluğu kazandığı için tebrik etti ve Kolkata kulübünün Adalılara karşı yaptıkları hatalardan ders alması gerektiğine karar verdi.

"Mumbai'ye karşı kayıplardan ders almalıyız. Takım olarak gelişmemiz gerekiyor. Mumbai şüphesiz çok iyi bir takım. Finalde en iyi iki takım oynadı. İyi bir mücadele verdik. İnsanlar maçı izlediler ve onlar da 90 dakika içinde ne olduğunu biliyoruz. Ancak kesinlikle Mumbai City FC'yi tebrik ediyorum ve onlara AFC Şampiyonlar Ligi için en iyisini diliyorum, "dedi ATK Mohun Bagan liderlik grubu arasında yer alan Kotal.

Hem ATK FC'de hem de şimdi ATK Mohun Bagan'da Pritam Kotal, teknik direktör Antonio Habas tarafından arka sahada çok sayıda pozisyonda görevlendirildi. İspanyol, bu sezon Kotal'ı sol bek olarak bile oynamıştı.

Ancak deneyimli kampanyacı, Habas koçu altında oynamayı çok sevdiğini ve takımın başarısına katkıda bulunmaya devam edebildiği sürece birden fazla pozisyonda oynamayı önemsemediğini belirtti.

"Her yıl gelişmek istiyorum. Bazen sonucu alıyorum ve bazen başarısız oluyorsunuz. Ama her zaman ister antrenmanda ister maçlarda olsun, yüzde 100'ümü veriyorum. Önceki sezonda sağ stoper olarak oynadım ve sağ bek ve bu sezon koç beni sol bek olarak da kullandı.

"Ona (Antonio Habas) bana gösterdiği güven için teşekkür ediyorum. İyi antrenman yaptım ve bir stoper olarak rahat hissediyordum. Sonra koç formasyonu 4-4-2 olarak değiştirdiğinde sağ bek olarak oyuna girdim. . Yine Subhasish (Bose) sakatlandığında ben sol bek olarak oynadım. Bugünün futbolunda çok yönlü olmak zorundasın. Tek bir pozisyonda kalamazsın. Senin işin koçuna mümkün olduğunca çok seçenek sunmak. Umarım milli takıma da aynı ruhla yardımcı olmak. "

'bae ve umman'a karşı oynanan maçlar faydalı olacak' - pritam kotal, dünya kupası elemeleri

Devam eden COVID-19 salgını nedeniyle tüm takımlar ve her oyuncu için zor bir ISL sezonuydu. Kulüpler beş aydan fazla bir süre biyo-baloncuklarda tutuldu. Kotal, balondaki hayatın kendileri için ne kadar zor olduğunu ancak Goa'da futbol oynamaktan zevk aldıkları tüm zorluklara rağmen bahsetti.

"Bu ISL zihinsel olarak en talepkar olanıydı. Fiziksel uygunluğun ötesinde, psikolojik ve zihinsel olarak formda kalmanız gerekiyordu. Turnuvayı düzenledikleri için ISL'ye büyük bir teşekkür. En önemli şey sahaya geri dönmekti. FSDL ( Football Sports Development Ltd) bunu mümkün kıldı.

"Ama şüphesiz bu en zor sezondu. Sonuç odaklı bir spor yapıyoruz. Kaybettiğinizde aileniz ve arkadaşlarınızın yanınızda olmasını istiyorsunuz. Her gün kalkmak, antrenman yapmak ve otele dönmek zordu. Ama bu ödenmesi gereken çok küçük bir bedeldi çünkü sonunda en çok sevdiğimiz futbolu oynamamız gerekiyor, "dedi sağ bek bekle.