Barselona'nın yeni başkanı kim olacak? Font, Freixa ve Bartomeu

Katalan devlerinin figürlerini seçme konusunda demokratik bir geleneği var, kulüp üyelerinin hepsi giden başkanın yerine oy pusulası veriyor

Contents

yerine seçim adayları

Katalan devlerinin figürlerini seçme konusunda demokratik bir geleneği var ve kulüp üyeleri giden başkanın yerini almak için oy kullanıyor

Barselona'nın sloganı 'Mes Que Un Club' ve dünyaya Katalan kıyafetinin futboldan daha fazlası olduğunu hatırlatmak için Camp Nou amfitiyatrosuna kazınmış.

Nitekim kulüp, Barselona topluluğunun kalbinde özel bir yere sahiptir ve tarihsel olarak işini İspanya ve diğer yerlerdeki birçok benzerinden biraz farklı yürütmüştür.

Dünyanın dört bir yanındaki kulüp taraftarlarının çoğu sahadaki servetlerini takip etmeyi veya forma satın almayı az çok bırakacak olsa da, diğerleri üye olur ve çok pratiktirler.

Üyeler, kulübün başkanlık seçimlerinde geleceği yönde eşit söz hakkına sahiptir.

İçindekiler

  1. Barselona'da başkanlık seçimleri ne zaman?
  2. Barselona başkanlık seçim adayları kimler?
  3. Barselona'nın şu anki başkanı kim?
  4. Barselona başkanlık seçimlerinde kimler oy kullanabilir?

Barselona'da başkanlık seçimleri ne zaman?

Bir sonraki yaklaşan Barcelona başkanlık seçimi şimdi 20 Mart & 21 gerçekleşecek Haziran 2021 den ileriye çıkartıldıktan sonra.

Barcelona cumhurbaşkanı seçilen bir kişi, bu görevde altı yıl görev yapmak için bir görev kazanır. Bu, olağanüstü koşullar dışında altı yılda bir seçimlerin yapılması anlamına geliyor.

Eski cumhurbaşkanı Josep Bartomeu, 2021'de yeniden seçilme talebinde bulunmadı ve gelecek yıl görev süresinin sona ermesi öncesinde Ekim ayında istifa etti .

Lionel Messi, Goal ile yaptığı özel röportajda Bartomeu ile uzun süredir devam eden bir anlaşmazlığı ve kulübün yönetilme şeklindeki mutsuzluğunu ve Barselona'nın geleceğine olan inancını dile getirdi: “Başkan da dahil olmak üzere kulübe söyledim, gitmek istedim. Bunu ona tüm yıl boyunca söylüyorum. Kenara çekilme zamanının geldiğine inandım.

“Kulübün daha fazla genç oyuncuya, yeni oyunculara ihtiyacı olduğuna inandım ve Barselona'daki zamanımın bittiğini düşündüm. Çok üzüldüm çünkü her zaman kariyerimi burada bitirmek istediğimi söyledim. "

Başa dön

Barselona başkanlık seçim adayları kimler?

Victor Font, eski başkan Joan Laporta, Jordi Farre, Toni Freixa ve Lluis Fernandez gibi isimler cumhurbaşkanlığı seçim adayları olarak öne çıktı.

Farre, Fonte ve Laporta'nın Mart 2021'den önce Bartomeu'ya karşı gensoru önergesi imzaladığı anlaşılıyor.

Yazı tipinin Barselona'da bir dizi değişiklik uygulamaya karar verdiği bildiriliyor.

Marca'ya göre 2019'un başlarında "Önümüzdeki beş veya 10 yıl için birçok zorluğumuz var" dedi. "Önemli ve ilklerinden biri, [Lionel] Messi'nin [Lionel] Messi'nin sonunun yönetimidir. emekli olmaya doğru gidiyor]. "

barselona'nın yeni başkanı kim olacak? font, freixa ve bartomeu

Font, Messi'nin emekliliğine hazırlanmanın yanı sıra, oyuncuların imaj hakları, oyuncuları satma ihtiyacı ve büyük teklifler hakkında doğrudan üyelere danışmaya vurgu yapma gibi noktasal konulara sahiptir.

Xavi'yi tekrar dahil etmekten bahsetti ve 2000'den 2003'e kadar görev yapan Carles Puyol, Gerard Lopez ve eski başkan Joan Gaspart tarafından desteklendi.

Font mevcut koç Ronald Koeman'ın değiştirilmesini savunurken, Freixa Hollandalı yöneticinin arkasına kendi desteğini verdi ve taktikçinin uzun vadeli cevap olduğu konusunda ısrar etti.

Freixa, "Onun hakkında konuştuğumda tüylerim diken diken oluyor, kulübümüzü tanıyor ve büyük bir liderliğe sahip," dedi .

"O geldi ve şimdiden kararlar veriyor, bir koç tuttuğunuzda sonuna kadar onu desteklemelisiniz.

Farre kulübü terk etmek Messi arzuları ardından Nou Camp değişim için çabalamak kendi arzularını özetlenen Hedef münhasıran bildirildiği gibi .

Farre, "Messi hiçbir proje olmadığını söyledi ve yönetim kurulu ona yalan söyledi, tüm 'sosyolar' kınama önergesini imzalamalı," dedi .

"Messi'nin Goal'dan alıntı yapmasının ardından imza koleksiyonu aceleye geldi, ritim ondan sonra ikiye katlandı, belki başka bir strateji kullanmalıydı ama önemli olan kalıyor olması ve hala onu başka bir yenilemeye imza atmaya ikna etmenin mümkün olduğunu düşünüyorum."

Başa dön

Barselona'nın eski başkanı kim?

Josep Maria Bartomeu , Barselona'nın en son başkanıydı. Başkanın işi, politikayı şekillendirmeye yardımcı olmayı, transferleri denetlemeyi, sözleşmeleri imzalamayı ve iş dünyasında kulübün kamusal yüzü olmayı içerir.

Katalunyalı Bartomeu, Sandro Rosell'in istifasının ardından 2014 yılında geçici olarak rol aldı. Daha sonra 2015 seçimlerini kazandı ve resmi olarak kulüp tarihinin 40. başkanı oldu.

ADELTE grubu ve EFS'nin CEO'su Bartomeu, önceki başkanlar Rosell ve Joan Laporta'nın kurullarında da yer aldı.

Bartomeu , kulüp işlerini ve kötüleşen ilişkilerini yaz aylarında ayrılmak istemesinin ana nedenlerinden biri olarak Bartomeu'nun yönetimini özetlediği için kulüpte giderek daha az popüler hale gelen bir figür haline geldi.

Şikayetler, kulübün Messi, Gerard Pique ve Pep Guardiola gibi kişileri itibarsızlaştırmak için bir sosyal medya yüklenicisi tuttuğu yönündeki haberlerle ilgiliydi. Bartomeu haberleri yalanladı .

Ekim 2020'de tüm yönetim kurulu istifa ederek görevinden istifa etti.

Bartomeu aleyhine yapılan önergeye oy vermek için toplam 20.687 oy toplandı ve kabul edilmesi için gerekli asgari 16.250 imzayı geçti.

Yönetim kurulu oylamayı ertelemeye çalıştı, ancak yerel yetkililer kulübün prosedürleri durdurma çabasını reddettiler.

Başa dön

barselona'nın yeni başkanı kim olacak? font, freixa ve bartomeu

Barselona başkanlık seçimlerinde kimler oy kullanabilir?

Sadece Socios (kulüp üyeleri) – Katalanca Socis – Barselona cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy hakkı vardır.

Oy kullanabilmek için sosyoların en az 18 yaşında olması ve en az bir yıldır sosyo olması gerekir. Oy vermek için Camp Nou'da Barselona'da da bulunmaları gerekir.

Kulübün resmi web sitesinde Barselona üyesi olma hakkında daha fazla bilgi edinin.