Milletler Ligi: lowdown

Kim, ne, neden ve ne zaman – bilmeniz gereken her şey.

Contents

Bu ne?

UEFA'nın en yeni milli takım yarışmasının ikinci baskısı. Portekiz, kıtanın dört bir yanından övgü toplayan bir turnuvanın doruk noktası olan 2019'da iç sahada ilk şampiyonluğu elde etti. 2020/21 baskısı, bu sefer birkaç ince ayar ile bu başarının üzerine inşa etmek istiyor.

Fikstür ve sonuçlar

Tarihler neler?

Spain v Germany: Two giants collide

İspanya v Almanya: İki dev çarpıştı

Futbol 3 Eylül'de başlasa da 3 Mart Salı günü Amsterdam'da çekiliş yapıldı. Lig Aşaması Ekim ve Kasım 2020'de devam edecek ve Finaller ve küme düşme play-off'ları takip edecek.

Kim kimi oynuyor?

55 federasyon, 2020/21 UEFA Uluslar Ligi Erişimindeki konumlarına göre dört Lig'e ayrıldı (Lig A'da 1-16, Lig B'de 17-32, Lig C'de 33-48, Lig D'de 49-55) 2018/19 UEFA Uluslar Ligi takımlarının yükselme ve küme düşme durumlarını dikkate aldıktan sonra son sıralamasına dayanan liste. Her Ligde, takımlar yine erişim listesine göre iki pota (Lig D) veya dörde (Lig A, B ve C için) bölündü. Tencere burada bulunabilir .

Gruplar

Lig A

1.Grup : Hollanda, İtalya, Bosna Hersek, Polonya
2.Grup : İngiltere, Belçika, Danimarka, İzlanda
3. Grup : Portekiz, Fransa, İsveç, Hırvatistan
4.Grup : İsviçre, İspanya, Ukrayna, Almanya

Lig B

League B ready to burst into action

Lig B harekete geçmeye hazır

1.Grup : Avusturya, Norveç, Kuzey İrlanda, Romanya
2.Grup : Çek Cumhuriyeti, İskoçya, Slovakya, İsrail
3. Grup : Rusya, Sırbistan, Türkiye, Macaristan
4.Grup : Galler, Finlandiya, İrlanda Cumhuriyeti, Bulgaristan

Lig C

1.Grup : Karadağ, Kıbrıs, Lüksemburg, Azerbaycan
2.Grup : Gürcistan, Kuzey Makedonya, Estonya, Ermenistan
3. Grup : Yunanistan, Kosova, Slovenya, Moldova
4.Grup : Arnavutluk, Beyaz Rusya, Litvanya, Kazakistan

Lig D

Grup 1: Faroe Adaları, Letonya, Andora, Malta
2. Grup : Cebelitarık, Lihtenştayn, San Marino

Ligler nasıl çalışır?

Takımlar, yarı finaller, üçüncülük maçı ve final içeren UEFA Uluslar Ligi Finallerine katılmaya hak kazanan A Ligi'nin dört grup galibi ile evlerinde ve deplasmanında oynarlar. B, C ve D Liglerinde grup galipleri yükselir ve A ve B Liglerinde grupların sonunu tamamlayanlar küme düşecek.

Lig C'de dört grup varken Lig D'de sadece iki grup olduğundan, küme düşecek iki C Ligi takımı iki ayaklı play-off'larla belirlenecek.

Play-off'lara katılacak bir takım 2022 FIFA Dünya Kupası play-off'larına hak kazanırsa (daha fazlası aşağıdadır), UEFA Uluslar Ligi sıralamasında 47. ve 48. sırada yer alan C Ligi takımları otomatik olarak küme düşer.

Finaller ne zaman?

2020/21 UEFA Uluslar Ligi final turnuvası için tarihler, Eylül 2020'de UEFA İcra Komitesi toplantısında onaylandı. Yarı finaller, 6 ve 7 Ekim 2021'de final ve üçüncü sıradaki play-off ile oynanacak. 10 Ekim'de takip edin.

Grup A1'deki takımları olan üç dernek, turnuvaya ev sahipliği yapmakla ilgilendiğini açıkladı: İtalya, Hollanda ve Polonya. Prensip olarak, bu grubun galibi final ev sahibi olarak atanacaktır.

2022 Dünya Kupası elemeleri buna nasıl uyuyor?

Nations League 2018/19 memories

Nations League 2018/19 anıları

Dünya Kupası elemeleri başlangıçta büyük ölçüde aynı kaldı ve on grup galibi doğrudan Katar'da finale yükseldi. Yine de play-off'ların formatı gelişti ve şimdi üç takımın hak kazandığı iki eleme turundan oluşacak. Bu, on grup ikincisini ve play-off'lara doğrudan kalifiye olmayan veya ulaşmayan en iyi iki UEFA Uluslar Ligi grup galiplerini (genel UEFA Uluslar Ligi sıralamalarına göre) içerecektir.

Not: Dünya Kupası eleme müsabakasının formatı, FIFA'nın nihai onayına tabidir.

Maçlar ne zaman gerçekleşir?

2020/21 UEFA Uluslar Ligi grup aşaması maçları şu tarihlerde oynanmaktadır: 3/4/5 ve 6/7/8 Eylül; 10/11 ve 13/14 Ekim; 14/15 ve 17/18 Kasım 2020.

Onaylanmış tarihler ve başlama saatleri ile tam fikstür programı burada mevcuttur .